Okresní přebory v přespolním běhu

3. října 2017 proběhl první okresní přebor v novém školním roce. Šlo tradičně o přespolní běh. Závodu vůbec nepřálo počasí, ba ani moudré rozhodování učitelů tělesné výchovy zúčastněných škol. Časně ráno silně pršelo, proto jsem telefonoval, zda se závody v dešti na blátivém lesním terénu vlastně uskuteční.

Bylo mi sděleno vcelku rozumné kompromisní řešení, že běžci budou soustředěni v budově školy Na Valtické v Břeclavi a každá kategorie si odběhne svůj závod na běžecké dráze u školy a poté se vrátí pod střechu. Většina pedagogů však nedlouho před startem rozhodla, že přece jen se poběží v lese u Charvátské Nové Vsi. Tak se i stalo. Za špatných povětrnostních podmínek, na blátivém okruhu běžely nejdříve mladší dívky.

Tento OP je především soutěží družstev, jejichž pořadí stanoví součet čtyř nejlépe umístěných závodníků. Běžkyně ZŠ Valtice doběhly takto: 15. Natálie Šrotová 7.A, 18. Ivana Sedliská 7.B,  19. Kateřina Mravcová 7.B, 29. Jana Sokolová 6.B. Se součtem 81 skončily naše dívky na 4. místě. Prvenství vybojovala děvčata ZŠ Slovácká Břeclav. Po nich startovali mladší chlapci. Naši dosáhli tohoto pořadí: 4. Matouš Pavlis 7.A, 22. Patrik Smoček 7.A, 26. Tomáš Hyčka 7.A, 34. Adam Gajdušek 7.B. Se součtem 86 skončili  hoši na šestém místě. Za naším nejlepším reprezentantem Matoušem Pavlisem měli ti další valtičtí přece jen větší odstup. Jmenovaný Matouš zaslouží zvláštní ocenění, jelikož naši školu, město Valtice, reprezentuje ve všech sportovních odvětvích, kterým se věnujeme. Ve všech je bojovníkem k pohledání a přestože je spíše drobnější postavy, dosahuje výborných výsledků.

I v této kategorii vyhrála ZŠ Slovácká Břeclav. Družstva starších žáků i žákyň tentokrát ve výsledkové listině nenajdete, neboť toho dne se naši osmáci i deváťáci zúčastnili exkurzní akce v Brně.

Mgr. Miroslav Štěpaňuk