O Mojmírův poklad

Získáme Poklad i v letošním ročníku?

Poklad – co se vám vybaví? Peníze, šperky, zlato? A co takhle dovednosti, znalosti, úspěšný tým?

Osmáci valtické základky se 4.října 2017 už potřetí zúčastnili týmové soutěže O Mojmírův poklad, kterou organizuje Slovanské hradiště v Mikulčicích. V této soutěži musí účastníci prokázat nejen znalosti o Velké Moravě, ale také rychlost v rozhodování, orientaci v terénu, čtenářskou gramotnost a týmovou spolupráci.

V VII. ročníku v roce 2016/2017  byli valtičtí žáci velmi, velmi úspěšní! I když jim počasí nepřálo a cesta z Mikulčic na hradiště i samotné plnění úkolů na archeologickém nalezišti probíhalo  za deště, tým ve složení Vendula Kuřilová, Hana Komoňová, Tereza Haluzová, Pavel Václavek, Lenka Cigánková mezi žáky 2.stupně  ZVÍTĚZIL.

Tým ve složení Renata Klimovičová, Klára Šťastná, Klára Málková, Klára Koberová, Vendula Kašparová, Aneta Kuníková, Kateřina Baránková, Barbora Remeňová získal 3.místo.

A jak dopadnou letošní osmáci? Jejich výkon je po podzimní části soutěže velmi dobrý; tým pod vedením Anety Skácelové je na prvním místě, tým Michaely Hřebačkové je druhý a Katky Šálkové na 5.místě.

Děkuji loňským i letošním osmákům za skvělé reprezentování Valtic.

Mgr. Hana Pchálková