Běh Emila Zátopka II.

ZŠ Valtice jako jedna z mála škol každoročně a dlouhodobě organizuje štafetový běh nazvaný po nejlepším běžci československé historie. V počátku tohoto školního roku jsme několikrát museli posouvat termín konání vlivem nepřízně počasí.  Prvý pátek v říjnu jsme odběhli štafetu 1. stupně.

Žáci 1. až 5. ročníku běží úsek 200 m. Bylo překvapením, že nejrychlejší časy zaběhli žáci 3.B třídy Matěj Režňák, Max Létal, Lukáš Drobilič byl pátý. 3. místo vybojovala Jasmin Elisabeth Kraus, čtvrtí byli shodným časem Martin  Vyhoda a Tomáš Klepáček - tito tři jsou žáky pátého ročníku. Tento závod se běžel s velkým nadšením všech startujících na hřišti SViŠ.

11. října 2017  se běžela štafeta 2. stupně v zámeckém parku. To je přesně v délce maratonu, kdy 42 běžců běží úsek 1 km a posledních 195 m běží učitel - tentokrát to byl Mgr. Roman Paulík. Celkový čas byl 2 hodiny 55 minut 16 sekund. Raritou je skutečnost, že je o jedinou sekundu pomalejší než v roce 2016. Nejrychlejším závodníkem byl stejně jako loni Radim Papež časem 3:13 min. Druhý byl Martin  Ježek časem 3:14 min., tj . o 24 sekund rychlejším než před rokem, třetí skončili Marek Dvořák a Filip Pálka - oba  3:18 min. Nejlepší dívkou byla Renata Klimovičová z 9. ročníku s výborným časem 3:43 min. Z běžců, kteří startovali i v minulém roce, prokázal nejvýraznější zlepšení Alexandr Bukovec. Jeho zrychlení bylo o 34 sekund na čas 4:01 min. V této štafetě musí závodit nejméně 15 děvčat. Průměrný čas jednoho běžce činil 4:09,6 min.

Mgr. Miroslav Štěpaňuk