Poznáváme se

Ve středu 25. 10. 2017 proběhlo vyučování na naší škole netradičním způsobem. Uskutečnil se projektový den „Poznáváme se“. Každá třída měla svůj program ušitý na míru. Formou her a společných úkolů děti vzájemně posilovaly pozitivní vztahy ve třídě a zároveň se učily respektovat osobu druhého. Měly čas si vyříkat neshody a utvrdit přátelství.

Diskutovalo se o projevech šikany a způsobu obrany. Postřehy v některých třídách byly velmi zajímavé a vyžadují další řešení nebo alespoň kontrolu. Školu pokryly symboly, které ukazují místa, kde se žáci cítí bezpečně nebo nepříjemně. Výstupy z některých aktivit jsou ve třídách na nástěnce a slouží třídnímu učiteli pro další práci s třídním kolektivem. Projektový den „Poznáváme se“ se na valtické škole stává již tradicí. Dobrou tradicí.

Mgr. Soňa Vašíčková
školní metodik prevence