Oslavy 140. výročí založení školy

V pátek 10. listopadu se konaly oslavy výročí založení Základní školy Valtice.

Odpolední sváteční den byl zahájen v 15 hodin před budovou školy proslovem paní ředitelky Markéty Nedělové, která vzpomněla, co bylo v minulosti vykonáno a co je v nejbližší době v plánu, přivítala se s návštěvníky a popřála všem přítomným příjemně strávený čas při vzpomínání na školní léta. A že vzpomínat bylo na co.

Povětšinou bývalí (mnozí už velcí pamětníci) žáci, všichni hosté, hned u vchodu obdrželi přípitek, placku s logem školy, program oslav.

Poté se podle svého zájmu rozptýlili po prostorách školy. Mohli nahlédnout do všech tříd, vyzkoušet si práci s moderními technologiemi, jakými je interaktivní tabule, v tělocvičně práci s novými pomůckami, v odborných učebnách se seznámit s výukou prostřednictvím promítaných fotografií a vedeí, zalistovat v kronikách v kulturní místnosti nebo si vytvořit dárek na památku ve školním klubu a družině. Pomocnou ruku a informaci jim podali v případě potřeby učitelé společně s žáky osmé a deváté třídy. A pak honem honem stihnout vystoupení finalistů školního kola v recitaci, Valtického Modrásku, Klubu mažoretek.

Oslavy by nebyly oslavami bez jídla a pití. To bylo připraveno ve školní jídelně, kterou se rozléhaly příjemné tóny cimbálové muziky Kapuráci.

Doufám, že jste všichni strávili příjemné chvíle při oslavách valtické stočtyřicetileté školy. Budeme se těšit na setkání na další školní akci určené veřejnosti.

Za valtickou školu Veronika Hrůzová