Krajské kolo ve stolním tenise

Dne

Ve středu 8. listopadu se  družstvo dívek stolního tenisu ZŠ Valtice vydalo jako přeborník okresu Břeclav do Hodonína, kde reprezentovalo nejen Valtice, ale i náš okres na krajském kole právě ve stolním tenise. Výkony dívek předčily očekávání. Vítězové okresů jihomoravského kraje byli rozlosováni do 2 skupin.

V naší skupině jsme měli dva soupeře. V prvém utkání jsme zvítězili nad přeborníkem okresu Blansko Gymnáziem Rájec Jestřebí hladce 3 : 0. Klára Koberová zvítězila 3 : 0 nad Mazalovou a Michaela Hřebačková také 3 : 0 nad Nečasovou. Ve čtyřhře obě naše jmenované porazily Mazalovou se Zouharovou 3 : 0. Ve 2. utkání jsme narazili na přeborníka Brna města, družstvo ZŠ Kamínky Brno. Tentokrát jsme vyhráli 3 : 1, když K. Koberová pod-lehla Šenkové 0 : 3, což byla vůbec nejlepší jednotlivkyně turnaje. Ukázalo se ovšem, že  jedna vynikající hráčka nestačí, neboť další duely již byly vítězné pro naše dívky. M. Hřebačková pokořila Prochovou 3 : 0, čtyřhru jsme nad Šenkovou a Prochovou vyhráli rovněž 3 : 0. Stejně tak zvítězila K.Koberová nad Prochovou. Postoupili jsme tudíž do finále, v němž jsme se střetli s vítězem 2. skupiny.  Staly se jimi dívky ZŠ Ratíškovice z okresu Hodonín. Utkání o přeborníka kraje bylo dramatické. Skončilo těsně 2 : 3 ve prospěch Ratíškovic. K. Koberová vyhrála obě svá utkání, tj. s Kladňákovou i Koplíkovou vždy 3 : 0, naopak M. Hřebačková jmenovaným podlehla 0 : 3. Musela tedy rozhodnout čtyřhra a v ní byly šťastnější hráčky z Ratíškovic Tím postoupily do celostátního kola do Holic v Čechách. Za druhé místo jsme přivezli do Valtic krásný pohár.

O kvalitě stolního tenisu na Břeclavsku svědčí i ta skutečnost, že i ve finále chlapců hrál přeborník  našeho okresu družstvo ZŠ Slovácká Břeclav. Hoši hráli proti Strážnici z okresu Hodonín. Klání skončilo až po našem odjezdu, proto neznáme vítěze.