Okresní přebory ve stolním tenise

Dne

Po okresním přeboru v přespolním běhu se 31. října konal další OP. Tentokrát to byl stolní tenis. ZŠ Valtice v tomto sportovním odvětví dlouhodobě zaznamenává již pravidelná umístění na stupních vítězů. Bylo tomu tak i nyní  v přeboru pro rok 2017. Oproti minulému ročníku, kdy obě naše družstva skončila na 2. místě,  jsme úspěšnost ještě vylepšili. Mladší chlapci zopakovali pozici  z roku 2016, dívky vybojovaly prvenství a tím postup do krajského kola v Hodoníně. Smutnou skutečností je účast pouhých 4 škol. Byly jimi břeclavské Kupkova a Slovácká, Tvrdonice a Valtice. Naše dívky ve finále zvítězily nad  Tvrdonicemi hladce 3 : 0. Klára Koberová (9.A) pokořila Verbíkovou 3 : 0, Michaela Hřebačková (8.A) Kubenovou rovněž 3 : 0 a obě naše reprezentantky vyhrály i čtyřhru 3 : 0. Obě podaly výborný výkon, což se u Klárky předpokládalo, Michaela mile překvapila.

Valtičtí chlapci v úvodním utkání podlehli Tvrdonicím 1 : 4, kdy jediný bod získal Matouš Pavlis (7.A).  Výsledek se jeví snadný pro Tvrdonice, ale jednotlivé zápasy  byly úporné a končily těsným skóre. Rozhodlo patrně to, že náš soupeř se rozehrál v předchozím utkání se slabším soupeřem. My jsme tu možnost neměli.  Hráli jsme v sestavě M. Pavlis, Filip Foukal (7.A) a Martin Vyhoda (5.B).

Ve druhém utkání jsme porazili kolektiv Slovácké Břeclav 4 : 2. V sestavě  byla učiněna jediná změna. Jakub Vyhoda zdařile  vystřídal  svého bratra Martina,  oba své soupeře  přehrál. Nutno podotknout, že byli slabší výkonnosti. Bratři Vyhodovi jsou produktem zájmového kroužku ZŠ Valtice, kdy za rok udělali veliký pokrok a mají slibnou perspektivu. Pozoruhodným sportovcem je Matouš Pavlis, který vyniká ve všech odvětvích sportu, ať jde o atletiku, hry, či gymnastiku. A je současně příkladným bojovníkem. Dokáže otočit zápas ve svůj prospěch, i když prohrává 0:2 na sety. U děvčat byla sehrána i soutěž jednotlivkyň s tímto pořadím: 1.Klára Koberová (ZŠ Valtice), 2. Nikola Janoušková (Slovácká Břeclav), 3.Michaela Hřebačková (ZŠ Valtice). Všem šesti reprezentantům školy a města je žádoucí poblahopřát i poděkovat.                

Mgr. Miroslav Štěpaňuk