Česko vesluje

Žáci Základní školy Valtice se v prosinci zúčastnili druhého kola projektu Česko vesluje, jehož cílem je zapojit širokou veřejnost do sportovní aktivity. Soutěží se v jízdě na veslařském trenažeru a úkolem každého družstva či jednotlivců je dosáhnout co nejlepších výkonů. Velkou oporou při realizaci projektu je nám trenér veslování pan Josef Akai. Na každé kolo přivezl do tělocvičny Základní školy Valtice tři trenažery a odborně nás vedl při každém závodu.

Do druhého kola se zapojili žáci 7. až 9. třídy. Dle svého výběru utvořili čtyřčlenné týmy a pojmenovali je: Ctyzi jezabnici, Black and white, Lochnesky, Holky sedmačky, Czech boys, Ošulíšci, Neonky a Flying bacca. Ti nejvíce zdatní, kteří měli po náročném výkonu ještě dost sil, vytvořili dvě smíšená družstva- osmy s názvy Traktoristi a Neon bacca. Úkolem žáků v druhém kole bylo po dobu čtyř minut ujet co nejvíce metrů, jednotlivec z každého družstva vesloval po dobu jedné minuty.

Nejlepší týmy z druhého kola jsou:

Ctyzi jezabnici (1231 m), Ošulíšci (1031 m), Czech boys (983 m) a Black and white (948 m). Tým Ctyzi jezabnici svým vynikajícím výkonem neobsadili jen první příčku v naší škole, nýbrž v celé ČR.

Osmy překvapily také svými výbornými výkony, Traktoristi ujeli 2290 m, čímž patří ke špičce v rámci republiky.

Třetí kolo proběhlo 19. 1. 2018, tentokrát bylo úkolem ujet 1400 metrů v rámci čtyřčlenného týmu, tj. jednotlivec 350 metrů. Nejlepší výkon opět podalo družstvo Ctyzi jezabnici s výsledkem 4:33,1 minut. Tímto výkonem prokázali, že jsou lepší než studenti středních škol. Další pořadí bylo stejné jako v druhém kole. Tohoto kola se zúčastnili i jednotlivci- pouze dívky, s tím že každá musela ujet 350 metrů.  Nejlepší výkon podala Anna Bartošová, Lenka Cigánková, Simona Blažková a Renata Klimovičová.

Sportovci se při výkonech vzájemně povzbuzují, chtějí dosáhnout co nejlepšího výsledku a celou akci provází silná sportovní atmosféra.

Jsme rádi, že se do této nové sportovní aktivity můžeme zapojit a ladíme formu do čtvrtého závěrečného kola. Moc si přejeme jet do Račic na vrcholné setkání nejlepších týmů základních a středních škol.

Renata Klimovičová a Dominik Jícha, žáci 9. ročníku