skoky do výšky

1. stupeň skákal do výšky v hojném počtu!

Valtice. Ve středu 7. 3. proběhlo školní kolo ve skoku vysokém. Tato atletická sportovní událost přilákala více než 70 skokanů! (včetně prvňáčků). Ve školním roce máme bohužel omezené možnosti skákání do výšky, jelikož míváme doskočiště vytažené pouze 2-3 týdny z důvodů odpoledních sportovních aktivit konaných v tělocvičně. Děti tedy nemají mnoho příležitostí k natrénování skoku do výšky. Přesto jsme se rozhodli uspořádat (jako každoročně) skokanské závody i pro ty nejmenší. Ač technika flopu (=zády k laťce) byla některým opravdu vzdálená, mezi žíněnky létaly šipky či odpichované rittbergery a někteří si hrály i na supermany, sklízel každý úspěšný pokus mohutný aplaus a někdy i uznalé pokývání spolužáků. Proto i rozhodčí, kteří hlásili jednotlivé závodníky, měli náročnou roli:)

Z jednotlivců mě nejvíce zaujali třeťáci Maxim Létal s Lukášem Drobiličem, jejichž flopová technika s hezkým odrazem nevypadala vůbec zle. U děvčat jsem čekal malinko více, ale jsme opravdu ve fázi učení a jedině tréninkem se lze zlepšovat. To dokládají i pokusy Jasmin Kraus, jejíž odrazový potenciál je velký, avšak technika pokulhávala.

Skončím však pozitivně. O skokanskou budoucnost na škole nemusíme mít obavy i s ohledem na to, že bude v letošním roce u haly dokončené dálkařské doskočiště a, jak víme, skok daleký je disciplína daleko jednodušší.

Atletění zdar                                                    Mgr.Roman Paulík

Výsledky jednotlivých kategorií:

CHLAPCI  1. - 3. TŘÍDA