skoky do výšky

Dne

  1. stupeň skákal do výšky v hojném počtu!

Valtice. Ve středu 7. 3. proběhlo školní kolo ve skoku vysokém. Tato atletická sportovní událost přilákala více než 70 skokanů! (včetně prvňáčků). Ve školním roce máme bohužel omezené možnosti skákání do výšky, jelikož míváme doskočiště vytažené pouze 2-3 týdny z důvodů odpoledních sportovních aktivit konaných v tělocvičně. Děti tedy nemají mnoho příležitostí k natrénování skoku do výšky. Přesto jsme se rozhodli uspořádat (jako každoročně) skokanské závody i pro ty nejmenší. Ač technika flopu (=zády k laťce) byla některým opravdu vzdálená, mezi žíněnky létaly šipky či odpichované rittbergery a někteří si hrály i na supermany, sklízel každý úspěšný pokus mohutný aplaus a někdy i uznalé pokývání spolužáků. Proto i rozhodčí, kteří hlásili jednotlivé závodníky, měli náročnou roli:)

Z jednotlivců mě nejvíce zaujali třeťáci Maxim Létal s Lukášem Drobiličem, jejichž flopová technika s hezkým odrazem nevypadala vůbec zle. U děvčat jsem čekal malinko více, ale jsme opravdu ve fázi učení a jedině tréninkem se lze zlepšovat. To dokládají i pokusy Jasmin Kraus, jejíž odrazový potenciál je velký, avšak technika pokulhávala. 

Skončím však pozitivně. O skokanskou budoucnost na škole nemusíme mít obavy i s ohledem na to, že bude v letošním roce u haly dokončené dálkařské doskočiště a, jak víme, skok daleký je disciplína daleko jednodušší.

 

Atletění zdar                                                    Mgr.Roman Paulík

 

Výsledky jednotlivých kategorií:

CHLAPCI  1. - 3. TŘÍDA                        

1. Maxim Létal          115 cm

2. Lukáš Drobilič      110 cm

3. Martin Hladík       105cm

 

DÍVKY 1. - 3. TŘÍDA

1. Eliška Zapletalová100 cm

2. Šárka Bartošová    95 cm

3. Sára Dubová          95 cm

 

CHLAPCI  4. - 5. TŘÍDA                        

1. Tomáš Smoček     120 cm

2. Matěj Cigánek      115 cm

3. Jan Míček              110 cm

 

DÍVKY 1. - 3. TŘÍDA

1. Jasmin Elisabeth Kraus   105 cm

2. Michaela Šebestová         100 cm

3. Ema Bartošová                 100 cm