Basket

Basket, co měl říz!  (VZ)

V měsíci únoru každoročně probíhají okresní kola v košíkové. Již dlouhá léta jsem hlavním organizátorem těchto soutěží a mohu tedy srovnávat úroveň družstev. Naše škola organizovala jak soutěž děvčat, tak i chlapců.

1.2.2018 jsme odehráli v naší sportovní hale soutěž děvčat. Jako v minulých letech, i letos byla účast škol minimální. Turnaje se zúčastnila pouze čtyři družstva, z toho Lanžhot a Kobylí jsou pravidelní účastníci soutěží na krajské úrovni. Bez větších herních zkušeností byla družstva z Valtic a Tvrdonic, která hrají basket jen v hodinách Tv. Turnaj měl od samého začátku jasné favority i poražené. Šlo jen o to, jak si družstva rozdělí pořadí. V našem případě jsme se v prvních dvou zápasech soustřeďovali na odstraňování základních herních nedostatků. Zkrátka, za pochodu jsme se snažili postupně odstraňovat  chyby a herně se zlepšovat. Soustředili jsme se na utkání o 3. místo s družstvem Tvrdonic. Zápas měl říz, bojovalo se urputně a s velkým nadšením. Nakonec jsme slavně, ale i zaslouženě zvítězili fotbalovým výsledkem 3 : 2.

Naše děvčata chválím za ochotu reprezentovat školu na veřejnosti, za bojovnost a odvahu.

Školu reprezentovala tato děvčata: A.Bartošová, S.Blažková, E.Benešová, J.Štěpánková,

M.Hřebačková, K.Šálková, L.Cigánková , R.Klimovičová a V.Kašparová

Vítězem turnaje se překvapivě, ale zaslouženě stalo družstvo Kobylí, které bude reprezentovat náš okres na krajském turnaji v Tišnově.

14. 2. 2018 jsme ve Valticích odehráli také okresní turnaj chlapců. Přihlásilo se celkem 8 družtev – Valtice, Břeclav Slovácká, Bř. Kupkova, Gymnázium Břeclav, Drnholec, Velké Němčice, Nikolčice a Kobylí. Družstva byla rozdělena do dvou skupin, hrálo se současně v tělocvičně ZŠ a ve sportovní hale – každý s každým. Vítězové skupin pak odehráli utkání o 1.místo, druzí pak hráli o 3.místo.

Musím naše chlapce pochválit. Ve své skupině porazili všechny své soupeře zcela jednoznačně.  Druhý poločas většinou již hrála druhá pětka, takže si mohli zahrát všichni hráči. Obdobně suverénně si ve druhé skupině vedlo družstvo Kobylí. Takže finále slibovalo velkou bitvu. Jenže i v tomto utkání jsme si vedli výborně, soupeře jsme jasně přehráli a opět si zahrála i lavička. Velkým zadostiučiním pro mě bylo, když za mnou přišel vedoucí družstva ze Slovácké a řekl mi: „Pane učiteli, skládám vám poklonu, to, co předvádíte, je koncert.“ Samozřejmě mě to potěšilo, uvědomuji si však zcela jasně, že krajské kolo, to bude zcela jiná káva. Takže držte nám 23. 3. 2018 palce – snad se v Brně neztratíme a soupeře aspoň potrápíme.

Školu reprezentovali tito chlapci:  J. Glončák, P. Pánovec, M. Ježek, M. Dvořák, F. Pálka, K. Michna, D. Martinek, M. Pavlis, A.  Dovrtěl, R. Papež a D. Pohanka

FINÁLOVÝ TURNAJ

4. ZŠ Břeclav Kupkova

5.- 6. ZŠ Drnholec a ZŠ Bř. Slovácká

7.- 8 .Gymnázium Břeclav a ZŠ Velké Němčice

Takže chlapci -  nebojte se vlka (BRŇÁKŮ) nic, jsou to taky jen lidi!! Já vám věřím a doufám, že alespoň jeden skalp získáme.

Mgr. Michal Hyčka, učitel TV