Sportovní dny ZŠ Valtice

Dne

ZŠ Valtice pořádá pravidelně v posledním týdnu školního roku sportovní dny pro I. i II. stupeň. Bylo tomu i tentokrát.

Nejdříve sportovali a soutěžili žáci 1. až  5. ročníku. Vedle tradičních dovedností se švihadly, kruhy, hody na přesnost, slalomu mezi kuželi, odbíjením pálkami vzbudil nejvyšší ohlas přetah lanem. Projevilo se to nejen ohromným úsilím soutěžících družstev, ale i ohromujícím povzbuzováním všech přítomných. Mezi nejmladšími třídami byla nejúspěšnější 2.A. Věkový a váhový rozdíl byl kompenzován počtem siláků. Nejdramatičtější souboj svedly páté třídy. V prvním přetahu totiž vyhrála 5.A, avšak 5.B duel otočila ve svůj prospěch na 2:1. Na samý závěr potom 9 žáků 4.B zvítězilo nad 8 žáky 5.B.

Další den si zasportovali žáci 2. stupně. Soutěže se odehrály v hale na Mikulovské ulici. Příčinou byla přerostlá tráva na hřišti SViŠ Valtice. Této skutečnosti jsme přizpůsobili program. Úvodními soutěžemi byly odbíjená pro dívky a streetball pro chlapce (košíková tříčlenných družstev na 1 koš). Před třemi měsíci ve školním přeboru v odbíjené vyhrály dívky  8.A třídy. Nyní bylo pořadí odlišné: 1. místo 9. A, 2. spojený kolektiv 6. A a 7. A a 3. výběr 8. tříd.

V streetballu 6. A – 7. A 0:10, výběr 8. tříd – 9. A 0:10. V boji o 3. místo vyhrál výběr 8. tříd nad 6. A 10:2. Krásný souboj o 1. místo skončil vítězstvím 9.A nad 7.A 10:7. Po míčových hrách proběhly nadšené souboje v přetahu lanem. 7. ročník porazil 6. ročník, 9. ročník porazil 8. ročník, byť měli v duchu pravidel o 1 borce méně.

Ve štafetových bězích na 6 x 1 kolo, kdy za ročník startovaly 3 dívky a 3  chlapci bylo pořadí:

1. 8. ročník,   2. 7. ročník,    3. 6. ročník , 4. 9. ročník. Žáci 9. ročníku měli smůlu v tom, že jim po 2x upadl štafetový kolík. Věkový rozdíl byl řešen handicapy (mladší měli při startu určitý náskok). V utkání halové kopané hrála 7.A proti výběru ostatních tříd a zvítězila 2:1.

Na přání žáků 9. ročníku proběhla soutěž v páce. Největší sílu paží prokázal Martin Hrubý – 9. A,

2. Tomáš Kvinta – 7. A, 3. Ondřej Tůma – 9. A.

V duchu posledních let se hrálo utkání v odbíjené v samém závěru sportovního dne: 9. ročník – učitelé. Ti vyhráli 1:2.

                                                                                                                                             Mgr. Miroslav Štěpaňuk, učitel Tv