Valtické pověsti v Galerii Reistna

Dne

Valtice - Divadelní představení valtických pověstí sehráli v úterý 18. června žáci valtické základní školy v Galerii Reistna Valtice.

I přes žhavé letní počasí se jej zúčastnili někteří rodiče a příbuzní mladých herců, ale zejména autorka knihy Valtické pověsti, paní Lada Rakovská. Její knihou se nechala inspirovat učitelka Kateřina Urbánková, která téma volně zpracovala, sepsala scénář, zajistila rekvizity a s dětmi hru nacvičila. „Na naší hře se podílelo šestnáct žáků ve věku od 11 do 15 let, kteří neváhali zkoušet a hrát dobrovolně a to i ve svém volném čase. Hlavním důvodem vytvoření tohoto projektu pak byly nedávné oslavy 820 let od první písemné zmínky o městu Valtice, kde jsme hráli poprvé. Nyní jsme využili laskavosti majitelů Galerie Reistna Valtice, rodiny Schneiderových, že nám umožnili sehrát kus ještě jednou pro paní Rakovskou a rodiče žáků,“ uvedla Kateřina Urbánková. Dodala, že záznam hry a fotografie z vystoupení v galerii mohou lidé zhlédnout i na školním webu (www.zsvaltice.cz). Pro zajímavost můžeme dodat, že se nejspíš bude hrát ještě jednou v blízké budoucnosti a to v prostorách státního zámku Valtice.

                                                                                                                                                              (jip)

P.S. Záznam pověstí můžete shlédnout na odkazu: http://www.youtube.com/watch?v=xTK_gellbHQ