Podařené vystoupení

Dne

2. 4. 2013 se uskutečnil ve valtické sportovní hale okresní finálový turnaj v basketbalu starších žáků (6.–9. třídy). Tomuto turnaji předcházela tři okrsková kola – v Hustopečích, Valticích a v Břeclavi.

Z každého okrsku se do finálového turnaje kvalifikovala vždy dvě nejlepší družstva. Z našeho okrsku postoupili z 1. místa domácí, tj. ZŠ Valtice, na 2. místě skončil Drnholec.

Ve finálovém turnaji se tedy střetlo šest družstev – Hustopeče, Velké Němčice, Valtice, Drnholec, Břeclav Kupkova a Břeclav Valtická. Tato družstva byla rozdělena do dvou skupin po třech družstvech. Vítězové skupin pak odehráli utkání o 1. místo, druzí bojovali o 3. místo.

Těší nás, že naši chlapci ve své skupině zvítězili. Porazili nejdříve ZŠ Břeclav Kupkova 21:3, ve druhém zápase pak ZŠ Hustopeče Nádražní 8:4.

Ve 2. skupině s přehledem zvítězila ZŠ Břeclav Valtická, která měla celé družstvo složené z hráčů, kteří reprezentují Lok. Břeclav v pravidelných soutěžích.

Finálové utkání mezi našimi chlapci a chlapci z Břeclavi bylo po herní stránce zcela vyrovnané, soupeř však měl mnohem lepší produktivitu střelby. Ve své hře vítězové také zúročili mnohem větší herní zkušenosti. V boji o 1. místo jsme podlehli 2:11.

Přes porážku však naše chlapce chválím. Jejich herní projev byl na solidní úrovni, nasazení ve hře bylo maximální, hoši odvedli výkon na hranici svých možností. Ve hře je však stále dost nedostatků, které je třeba postupně odstraňovat.

Cenné na našem výkonu je i to, že družstvo obstálo i bez dvou důležitých hráčů, kteří onemocněli a bez tří hráčů, kteří byli z kádru družstva vyloučeni pro stále se opakující vážné kázeňské přestupky. Cením si i toho, že základ týmu tvoří žáci 7. ročníku, starší žáci družstvo jen doplňují. Můžeme tedy předpokládat, že i v dalších dvou letech budeme silní.

Na pěkném 2. místě se podíleli tito hráči: Wald Jan, Wald Martin, Tomek Kryštof, Kratochvíl Karel Kryšpín, Harman Lukáš, Holbík Jan a Neděla Dalibor ze 7. třídy, Vařák Jan z 8. třídy, Horáček Jiří z 9. třídy a Michna Daniel ze 6. třídy.

Konečné pořadí turnaje:

1. ZŠ Břeclav Valtická
2. ZŠ Valtice
3. ZŠ Velké Němčice
4. ZŠ Břeclav Kupkova
5.–6. ZŠ Hustopeče
5.–6. ZŠ Drnholec

                                                                                                          Mgr. Michal Hyčka – učitel Tv