Ideální manžel

Dne

Co si pod tímto pojmem představit? Už název komedie zaujal žáky našich devátých a osmých tříd, a proto si vybrali toto představení.

Dne 18. 4. 2013 jsme se tedy vydali do Mahenova divadla v Brně zhlédnout hru Oscara Wilda o příkladném a úspěšném politikovi, vzorném manželovi, zastánci morálních zásad, kterého však jednoho dne dožene jeho morální a politický prohřešek z mládí, který umožnil jeho politickou kariéru, finanční zabezpečení. Wilde napsal tuto komedii před více než sto lety, ale komedie o politicích čestných, úplatných, směšných ve své vážnosti, o intrikách, vydírání, korupci rozehraná ve skvělých dialozích baví i po stu letech, což dokládá její uvádění v současné době na několika našich divadelních scénách. Myslím, že jsme se dobře bavili a žáci měli možnost zhlédnout další skvělé dílo světového dramatu. I když orientace v dialozích pro ně byla zpočátku náročná, nakonec se dobře bavili.

 

Na závěr bych chtěla říci, že opakované návštěvy divadla přinášejí své ovoce, a pevně věřím, že především pro odcházející deváťáky se divadlo stane součástí jejich kulturního života.

                                                                                                          Hana Pchálková