Halová kopaná ZŠ Valtice

Dne

Po skončení zimní sezony uspořádali učitelé tělesné výchovy ZŠ Valtice dne 18. dubna 2013 poslední školní přebor v halovém sportu. Konkrétně šlo o halovou kopanou.

Zúčastnila se družstva všech čtyř ročníků, avšak s velmi rozdílným zastoupením svých reprezentantů, např. sedmáci byli schopni sestavit dva kolektivy, 9. ročník měl ke hře jen tři hráče, tudíž byl doplněn náhradníky z nižších ročníků.

Chvályhodný přístup byl ze strany žáků 6. ročníků, kteří prokázali sportovního ducha i odvahu postavit se starším i fyzicky vyspělejším soupeřům. Měli právo si vybrat soupeře k úvodnímu zápasu. Utkali se s 8. ročníkem a po vyrovnaném boji podlehli brankou vstřelenou několik sekund před koncem 1:2.

Ve druhém semifinále zvítězili sedmáci nad 9. ročníkem 9:0. Mladší hráči podali kvalitní výkon, ale vysoké skóre ovlivnil výše uvedený problém s účastí deváťáků.

V boji o 3. místo porazil 9. ročník šesťáky 7:1.

V boji o 1. místo porazil 7. ročník osmáky 5:2.

Vítězní žáci 7. ročníku opět prokázali zaujetí pro sport a hodnotný výkon, za což je chválíme. Jejich horší vizitkou je ovšem to, že za chování ve škole i mimo ni je mnohdy ocenit nemůžeme.

                                                                                                          Mgr. M. Štěpaňuk za učitele Tv