Archiv

Olympiáda v anglickém jazyce

Dne

V pondělí 14. ledna proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce pro žáky osmého a devátého ročníku.

Žáci na začátku dostali pracovní listy s úkoly, které byly zaměřeny zejména na poslech. Ten absolvovali všichni současně a nikým nerušeni se sluchátky na uších. Po splnění úkolu z gramatiky si vylosovali pořadí a odebrali se čekat na chodbu.

Soutěžící byli zváni ke konverzaci podle vylosovaných čísel, vždy po dvou tak, aby se jeden mohl připravovat a druhý mluvit. V další části tedy porota složená z angličtinářek naší školy – Mgr. Lucie Pražákové, Mgr. Alice Pimkové, Mgr. Veroniky Jurčekové a Mgr. Yvety Rylichové – hodnotila mluvený projev žáků. Žáci dostali obrázek s návodnými otázkami, které mohli, ale nemuseli zodpovědět. Kromě připraveného monologu k obrázku jsme zkoušeli i jejich pohotové reakce a ptali jsme se na jejich koníčky, rodinu, školu, zkušenosti i názory na téma, které obrázky evokovaly – stravování, koníčky, rodina.

Z devíti uchazečů se na prvních třech místech umístili:

1. Miroslav Baxa (9. A)

2. Vojtěch Blažek (9. A)

3. Iva Remiášová (8. B)

 

Všem účastníkům děkujeme za vysokou úroveň soutěžního klání a zejména odvahu, protože někteří přicházeli o řeč v boji s velkou nervozitou.

 

                                                                                  Za porotu Mgr. Veronika Jurčeková