Archiv

Mikulášská nadílka žáků 9. tříd

Dne

Ve středu 5. 12. 2012 se nynější deváťáci přestrojili za čerty, Mikuláše a anděly a udělali všem radost.

Začali jsme na základní škole, kde jsme postupně obešli všechny třídy. Rozdávali jsme balíčky se sladkostmi, ale to jen pod podmínkou, že nám děti zazpívali. Všechny děti, které přes rok neposlouchali, jsme rovnou odváděli do pekla – do ředitelny, kde na ně už čekala samotná paní ředitelka v přestrojení za čerta. Ale letos byly děti asi obzvláště hodné, protože nikdo nebrečel.

Cestou do domova důchodců jsme navštívili mateřskou školku, kde si děti zrovna hrály na zahradě. Bylo úžasné vidět nadšené výrazy, údiv, rozzářené očička ale i slzičky malých dětí.

Naší další zastávkou byl domov důchodců, kde jsme rozdávali dárečky – stromečky z jehličí. Všichni byli rádi, když viděli, že si na ně letos taky Mikuláš vzpomněl a sami si při tom zavzpomínali na své mládí.

Svoji cestu jsme zakončili v léčebně dlouhodobě nemocných. Obešli jsme všechny pokoje a potěšili všechny nemocné. A věřte, že i ti největší puberťáci najednou zjihnou, dojde jim řeč a uvědomí si koloběh života.

                                                                                                                                                   žáci IX. A