Žáci zabodovali na přeborech škol

Dne

Překvapivých výsledků dosáhli žáci ZŠ Valtice na přeborech škol ve veslování na trenažeru, které pořádal Slovácký veslařský klub v Břeclavi v Domě školství 14. 3. 2013.

Naše škola se takových závodů zúčastnila poprvé, a přesto jsme v celkovém bodování obsadili třetí místo z celkem 6 základních škol (o 1 bod nám uniklo místo druhé).

Závody byly rozděleny podle věku do šesti kategorií, o medailová umístění bojovali mladší žačky, mladší žáci (4. – 5. třída), starší žačky, starší žáci (6. – 7. třída), dorostenky a dorostenci (8. – 9. třída) na trati dlouhé 500 m. Mezi oceněnými mladšími žačkami měla naše škola jedinou zástupkyni, Ninu Myslivečkovou (5. B), která obsadila celkové 4. místo. V kategorii mladších žáků zazářil Dominik Jícha (4. B), který po těžkém boji získal kov nejcennější. V téže kategorii získal Filip Pálka (4. B) 4. místo. Třetí místo mezi staršími žačkami obsadila Dominika Kopřivová (7. A), která do finále postoupila s nejlepším časem, ale díky únavě první příčky nedosáhla. Kvůli účasti na meziročníkovém turnaji v košíkové a návštěvě divadelního představení neměla naše škola žádného zástupce žáků starších. V kategorii dorostenek dosáhla slušného umístění Eliška Kolomazníková (9. A), která skončila na 4. místě, a také Lada Luntnerová (8. B), která obsadila 7. příčku. V těžké konkurenci i o rok starších dorostenců a velmi vyrovnaném závodě dosáhl na stupínek nejvyšší Michal Hnilica (8. A). Svým časem 1:38,2 překvapil jak samotné veslaře, tak i jejich trenéra Josefa Akaie. Těchto výsledků dosáhli naši žáci bez jakékoli přípravy, na veslařský trenažer usedli poprvé až při samotném závodě. Naši školu reprezentovali také Magdaléna Bukovská (4. B), Luboš Kukliš (5. A), Viktorie Čadová (5. A), Nikola Zahradníčková (7. A), Veronika Kománková (7. A), Lukáš Jícha (8. B), Jan Vařák (8. B) a Valerie Makovská (9. A), kteří se neumístili mezi prvními osmi oceněnými, přesto všem reprezentantům školy za jejich snahu a bojovnost děkuji. A oceněným gratuluji!

                                                                                                                             Markéta Nedělová