ZA CHYBY SE PLATÍ!

Dne

V úterý 19. 3. 2013 vyrazili naši mladší žáci do Břeclavi na okresní finálový turnaj v košíkové. Turnaj pod hlavičkou AND 1 Cup má celostátní charakter a je vypsán pro žáky 6. a 7. tříd.

Pod vidinou možného postupu do krajského kola jsme tomu podřídili i přípravu. Naše naděje na postup byly zcela reálné.

V 1. zápase s družstvem ZŠ Břeclav Kupkova jsme s přehledem zvítězili 20 : 2. V dalším zápase s družstvem Kobylí však již šlo o všechno. Vítěz měl zajištěn postup do krajského kola. Celý zápas jsme byli lepší, stále jsme vedli, ale neproměňovali jsme spoustu dobrých příležitostí. Takže, soupeř byl stále na dostřel. Ještě 2 minuty před koncem zápasu jsme vedli 8 : 4. Pak ale soupeř dal náhodnou „trojku“, snížil na 8 : 7 a my jsme najednou ztratili klid a začali kupit zbytečné chyby. Ta největší pak přišla 5 sekund před koncem zápasu. Měli jsme v držení míč, přecházeli do útoku na polovinu soupeře. Jenže J. H. si na polovině hřiště nechal lehkovážně vypíchnout míč, čehož soupeř také využil a upravil skóre na 8 : 9 ve svůj prospěch. S posledním střeleným košem zápas skončil. Skončily i naše naděje na postup do krajského kola, zůstalo nám jen 2. místo!

V zápasu však nerozhodla jen Honzova chyba, rozhodla především nízká střelecká produktivita celého družstva. Herní projev našeho týmu byl celkem dobrý, všechny jsme převyšovali, nicméně důležité jsou i koše!

Snad příště!!

                                                                                                Mgr. Michal Hyčka, učitel TV