Soutěž v angličtině – krajské kolo

Dne

V úterý 12. března naši školu a břeclavský okres reprezentoval žák devátého ročníku Miroslav Baxa v soutěži v anglickém jazyce. Krajské kolo proběhlo v Lužánkách v Brně.

Komise, jejíž členkou byla i rodilá mluvčí, již v úvodu upozornila účastníky, že tato soutěž je zaměřená především na komunikaci, pohotovou reakci, kreativitu a také vtip žáků. Smyslem soutěže už naštěstí není ohodnotit nejlépe nadrcený monolog, ale jak si žáček dokáže poradit s všetečnými otázkami poroty na různá témata z různých oblastí. Z osmi účastníků Mirek získal pěkné čtvrté místo.

A protože letos odchází na střední školu, chtěla bych mu poděkovat nejen za letošní ročník, ale za všechny předchozí ročníky, kdy nás v této soutěži velmi dobře zastupoval. Osobně jsem ráda, že jsem s Mirkem mohla pracovat. Jeho zodpovědnost, pokora, ale i nápaditost a vtip inspirovaly nejednou také mě J.

Mgr. Yveta Rylichová