Padl rekord školy

Dne

Od roku 1975 registrujeme na naší škole nejlepší výkony žáků v atletických disciplínách.

Podíváme-li se do rekordních tabulek, pak musíme smeknout před kvalitou některých výkonů. Co nás ale také zaujme, je to, že většina výkonů má stáří i několik desítek let. Nejstarší rekordy evidujeme z roku 1976, kdy Lalie Kerelová zaběhla na 800 metrů za 2 min. 36 s. V tomtéž roce Josef Kovář skočil do dálky 551 cm. Mezi vousaté rekordy patřil také výkon Romana Janíka, který jako mladší žák skočil v roce 1977 do výšky 138 cm.

Jsem rád, že po roce 2000 (poslední změny v tabulkách), můžeme opět provést opravný zápis. Zasloužil se o něj mladší žák Lukáš Václavovič, který ve školních přeborech 7. 3. 2013 překonal Romana Janíka o sedm centimetrů – skočil 145 cm.

Těší nás také hojná účast závodníků. Školních přeborů se aktivně zúčastnilo celkem sedmdesát žáků. Není totiž důležité překonávat jen hodnotné výkony, které byly dosaženy mnohdy i ve vzdálené minulosti, těší nás i hojná účast závodníků, kteří mají chuť soutěžit a porovnávat se s ostatními. Vždyť každý z nás může překonávat svůj vlastní osobní rekord.

Přesto přeji našim mladým sportovcům, aby další překonání školního rekordu netrvalo další desítky let!

                                                                                                                   Mgr. Michal Hyčka , učitel TV

Výsledková listina k nahlédnutí zde.