Turnaj osvobození - košíková

Dne

21. dubna 1945 byly sovětskou armádou osvobozeny naše Valtice.  Tuto událost si připomínáme i sportovní akcí - turnajem košíkové pro starší žáky. Turnaj osvobození, jak jej nazýváme, pořádala naše škola bez jediného přerušení již po dvacáté sedmé.

V tomto roce jsme si zajistili velmi kvalitní soupeře. Přijel silný soupeř z Nikolčic a dvě družstva z Břeclavi. Břeclavská družstva byla vlastně reprezentací Lokom. Břeclav, která se rozdělila na 2 družstva. Chlapci Lokom. Břeclav pravidelně  2x týdně trénují a navíc hrají pravidelnou krajskou soutěž. Nejde mi o snadnou výhru nad slabšími soupeři. Chci, aby se naši hoši mohli střetávat i se soupeři s vysokou kvalitou, s hráči, na kterých mohou lépe vidět vlastní nedostatky a nalézat rezervy pro další zlepšení.

Klukům nemohu mnoho vyčítat, hráli na maximum svých možností. S Nikolčicemi si stále udržovali mírný náskok, mohli jsme v průběhu hry vystřídat všechny hráče. V zápasech s břeclavskými týmy jsme po herní stránce drželi krok, na naší straně však byla horší produktivita střelby. Soupeř měl i několik silných individualit, které dokázaly řešit i složité situace. Nicméně jsme až do posledního zápasu hráli stále o celkové vítězství v turnaji. Museli bychom však v posledním zápase výrazně porazit Břeclav „B“, pak by 3 družstva měla stejný počet bodů a rozhodovalo by skóre. V 1. poločase jsme několikrát vedli, nakonec jsme uhráli remízu. 2. poločas však soupeř zvrátil na svou stranu.

Turnaj měl pěknou úroveň, pořadí družstev bylo spravedlivé.

Děkujeme také vedení ZŠ Valtice a firmě Terand za finanční podporu a věcné dary.

 

Sportu zdar, košíkové zvlášť!

                                                                                                                                        Mgr. Michal Hyčka, vedoucí turnaje

Výsledková listina zde.