Deváťačky na zámku

Dne

Osm děvčat z kroužku Mediální výchovy si vyzkoušelo práci zámecké průvodkyně. Každá se naučila povídání k jedné z kouzelných zámeckých místností a po dobu čtrnácti dnů v měsíci červnu provázela na valtickém zámku. 

Samozřejmě za přítomnosti profesionálních průvodkyň. Žákyně devátého ročníku (Barbora Bělínová, Barbora Kománková, Karolína Ekrtová, Iva Remiášová, Šarlota Sedláčková, Pavlína Pírová, Tereza Minaříková, Veronika Bezděková) si vyzkoušely  náročnost i krásu této práce. Přiznaly se k tomu, že nebylo jednoduché překonávat nervozitu, zvládat přebrepty či výpadky textů. Některé také podotkly, že tato zkušenost je přiměla zajímat se více o historii nejen zámku. Nejvíce se jim líbila reakce výprav složených z návštěvníků střední a starší generace, které jejich výkony ocenily potleskem. Sama jsem byla přítomna jejich výkladu v poslední den a byla jsem na děvčata hrdá. A protože  jsem chtěla, aby měla památku, natočila jsem si je. Máte-li zájem, můžete se na "Deváťačky na zámku" podívat na webových stránkách naší školy (na odkazu pod tímto článkem).

 

Chceme moc poděkovat za vstřícnost a pochopení panu kastelánu Michalovi Tlustákovi a psychické podpoře všem milým průvodkyním, díky kterým mohl tento projekt vzniknout a fungovat.

                                                                                                                                   Yveta Rylichová

Deváťačky na zámku - video