Fotbal na vzestupu

Dne

Každým rokem se naše škola zúčastňuje celostátní soutěže v kopané – Coca-Cola Cup. V této soutěži již delší dobu nepočítáme s příliš dobrým umístěním, přesto se každoročně snažíme dětem nabídnout možnost porovnat náš fotbal s fotbalem, který se hraje v okolních obcích.

Proč nepočítáme s lepším umístěním, je jasné. Je to proto, že žákovská úroveň fotbalu ve FC Valtice dlouhá léta skomírala. Fotbalová úroveň našich žáků totiž odráží fotbalové dovednosti, které si do jednotlivých zápasů přinášejí hráči z fotbalových oddílů.

Tělesná výchova na základní škole musí dětem nabídnout mnohem větší škálu tělovýchovných dovedností (ne jen fotbal). V povinné TV nemůžeme dětem poskytnout dostatek možností pro kvalitní rozvoj v určité sportovní činnosti. Je na sportovních oddílech, aby kvalitní prací posouvaly mladé sportovce na vyšší úroveň. Hlavním úkolem školní TV je učit děti lásce k pohybovým aktivitám, pěstovat u nich radost z pohybu a osvojovat si zdravý životní styl.

Na turnaji Coca Cola ve Velkých Bílovicích se 7. 10. 2014 sešlo 6 družstev – domácí Velké Bílovice, Velké Pavlovice, Podivín, Moravský Žižkov, Valtice a Zaječí.  Až na Zaječí to všechno byli kvalitní soupeři.

Těší nás, že jsme na turnaji zanechali dobrou stopu. Vždyť až náš poslední zápas s Moravským Žižkovem rozhodl o tom, že jsme turnaj celkově nevyhráli. V poločase tohoto zápasu jsme ještě vedli 2 : 1, navíc jsme nastřelili tyč a břevno. Druhý poločas však již chlapci nezvládli fyzicky. Projevilo se, že tři chlapci, kteří bez omluvení na turnaj neodjeli, nechali ostatní na holičkách. Jedenáct statečných v dané chvíli hrálo (bez střídání) již svůj pátý zápas. Soupeři jsme podlehli 2 : 3.

Naše výsledky:
Valtice     -    Zaječí                   11 : 0
Valtice     -    Vel. Bílovice            3 : 1
Valtice     -    Podivín                    2 : 2
Valtice     -    Vel. Pavlovice          4 : 0
Valtice     -    Mor. Žižkov              2 : 3

Jsem rád, že fotbal ve Valticích v poslední době opět začíná nabírat správný směr.  Důkazem toho jsou stále lepší výsledky v soutěžích žáků i dospělých a stále se zlepšující úroveň zázemí FC Valtice. Výrazně se zlepšila práce s dětmi. Pochopili jsme, že je třeba začít od nejmenších, tam je totiž i budoucnost valtického fotbalu.

Chválím tyto chlapce – Wald Martin, Wald Jan, Černý Jiří, Vystrčil Radek, Karel K. Kratochvíl, Neděla Dalibor, Grbavčic Zdeněk, Němec Tomáš, Tréšek Ondřej, Hlavenka Dominik a Michna Daniel.

 

Fotbalu zdar, valtickému zvlášť!!

                                                                                                         Mgr. Michal Hyčka – učitel TV