Košíková mladších žáků

Dne

Košíková je sportovním odvětvím, které má na ZŠ Valtice dlouhodobou a současně úspěšnou tradici.

Zpravidla školu reprezentují nejstarší žáci. V tomto školním roce především chlapci našeho devétého ročníku vybojovali na okresním přeboru 2. místo. V posledních letech se ovšem organizují také soutěže pro mladší řáky, čili příslušníky 6. a 7. ročníku. Na základě této skutečnosti jsme utvořili kolektiv ze žáků čtyř tříd našeho 6. a 7. ročníku. Od počátku února jsme měli pravidelné tréninky v odpoledních hodinách.

30. dubna 2015 jsme se zúčastnili první soutěže v Břeclavi. Tamní ZŠ Kupkova uspořádala v hale Lokomotivy turnaj O pohár osvobození. Ačkoliv byla k účasti oslovena řada škol, dostavila se jen družstva ZŠ Valtice, Gymnázia Břeclav a pořadatelé. V prvém utkání jsme podlehli gymnazistům 16:22 a ve druhém souboji pak ZŠ Kupkova 11:26. Těmito výsledky jsme skončili na 3. místě. Přes uvedené porážky měla naše hra několik pozitiv. Naše základní pětka držela se soupeři krok, pokud jí stačily síly. Například 1. poločas proti gymnáziu jsme vyhráli.  Náhradníci soupeřů byli však přece jen zdatnější. Potěšitelným faktem je to, že chlapci hodlají u tréninků setrvat. Reprezentovali nás tito hoši: Petr Pánovec z 6. A, Martin Ježek, David Martínek, Radovan Pír a Ondřej Tichý – všichni z 6. B, Petr Buchetka a Martin Šálek ze 7. A, Jiří Blažek, Martin Kober a Marek Toman ze 7. B.

                                                                              Mgr. Miroslav Štěpaňuk, učitel TV