Komiks ve valtické knihovně

Dne

Dne 12. května jsme se my, žáci 9. a 8. ročníku, společně s paní učitelkou Pchálkovou zúčastnili projektu na téma „Jak se dělá komiks" v naší městské knihovně ve Valticích. Něco o tomto tématu nám pověděl pan Daniel Vydra, známý tvůrce komiksů.

Prezentace začínala tím, co to vlastně komiks je. Dozvěděli jsme se docela dost informací a poté jsme se všemi silami pokusili takový strip (=velmi krátký, vtipný komiks, pozn. red.) vytvořit.

Dokonce jsme i někteří prezentovali a dramatizovali svůj vlastní výtvor. U toho jsme se nasmáli jak my, tak i zaměstnankyně knihovny společně s panem Vydrou. Zkrátka, zažili jsme příjemnou a naučnou hodinu v knihovně a u toho jsme se nezapomněli také pořádně pobavit!

Tímto bychom chtěli poděkovat panu Vydrovi za výklad, pracovnicím knihovny za zajištění projektu  a všem za to, že nás „vytáhli“ z hodiny chemie.

                                                                                                                                                                                                     žáci 9. ročníku 

                                                                                             Volfová, Filipová, Kouba, Barmpakas