Stvoření světa aneb Jak to dělají andělé

Dne

Tento rok se opět dal dohromady kroužek dramatiky, který vedla paní učitelka Kateřina Urbánková. Loni jsme hráli divadlo "Holubí mambo", které bylo na motivy stejnojmenné knihy od C. D.Payna. Tento rok jsme vůbec nevěděli, co hrát. Kdyby to bylo všechno na nás, hádali bychom se o tom, co budeme hrát až do července.

Naštěstí nás paní učitelka Urbánková zachránila. Všem se hra líbila, souhlasili jsme tedy, že ji zahrajeme. A i když jsme se celý rok ani na text nesoustředili, neučili se ho atd., přešlo nám to do krve. (Stejně jako loni, text jsme se naučili sami od sebe, bez nějakého 'drcení'. Čest výjimkám). Tento školní rok nám díky dramatice uběhl velmi rychle a než jsme se  nadáli, byl červen a my jsme měli hrát. Tehdy se ukázalo, jak moc o nervy to s námi je. Chtěli bychom ocenit paní učitelku Urbánkovou za to, že se nezbláznila a neuškrtila nás. Ráno jsme text zapomínali, měli výpadky, smáli se jako banda hlupáků a kašlali jsme na to. A poté jsme odpoledne vše odehráli (víceméně) na jedničku. Všem se divadlo líbilo a chválili nás! Kdo by to byl čekal po zážitcích z našich zkoušek! Chtěl bych nyní mým jménem a vlastně jménem všech, kteří chodili do dramatiky tento rok poděkovat pí. uč. Urbánkové za to, že si na nás udělala čas, radila nám, pomáhala nám a hlavně za to, že ten kroužek vůbec zrealizovala. Snad bude i příští rok dramatika. Tak snad ji přemluvíme. :)  

DĚKUJEME VÁM VŠEM!

Athanasios Barmpakas