Fiktivní firmy 2016

Dne

     Rok s rokem se sešel a  pondělí 6.června bylo tím datem, kdy byl realizován další ročník projektu nazvaného „Fiktivní firmy“.

     Letos vzhledem k vyššímu počtu vycházejících žáků vzniklo celkem deset fiktivních firem:

  Beh – poradenská firma v oblasti obchodování a telekomunikace, Steam  – prodej videoher, Simogames – prodej počítačových her, X - Tream – nabídka adrenalinových zážitků, WAY PRO – lihovar, Philipe – prodej módních doplňků, Truck store – prodej a servis kamionů, Tafalla – prodej kuchyňského nádobí se specializací na pánve, Smart Security – nabídka zabezpečovacích systémů a konečně Game Station – prodej herních konzol. Soutěž proběhla dle předem stanovených pravidel a všichni zúčastnění se snažili uspět co nejlépe. Jejich hodnotiteli a současně i zákazníky byli žáci osmého ročníku a také někteří vyučující.

     V letošním roce byla provedena změna  v prezentaci firem, neboť jsme se pokusili přiblížit více realitě. Proto byla již jen prezentace jedna, při níž byla ústní část propojena s elektronickou. Také v hodnocení se odehrála změna. Na základě připomínek z loňského roku bylo zjednodušeno. V podstatě bylo stejné jako známkování ve škole čili ti, kteří se líbili nejvíce dostali jedničku, naopak nejhorší známkou mohla být pětka.     Po sečtení výsledků  od 44 hodnotících bylo jasné, že vítězem se stala firma X – Tream ve složení A. Burská, P. Černá, L. Husáková, N. Nováková a T. Čumplíková s celkovou známkou 1,36. Nejúspěšnějším prodejcem se stala firma Simogames, jež byla reprezentována M. Oršulákem, K. Knapem, V. Hromadou a Z. Herzánem se 37 obchodními transakcemi. Pro úplnost uvádím v tabulkách pořadí i na dalších místech.

 

 a) celkové pořadí

 

pořadí

firma

Výsledná známka

1.

X - Tream

1,36

2.

Simogames

1,47

3.

Philipe

1,55

4.

WAY PRO

1,57

5.

Truckstore

1,67

6.

BEH

1,79

7.

Steam

2,02

8.

Smart security

2,14

9.

Gamestation

2,61

10.

Tafalla

2,57

 

    b) nejúspěšnější prodejce

 

pořadí

firma

počet prodejů

1.

Simogames

37

2.

Philipe

35

3.

X - Tream

34

4.

WAY PRO

25

 

       Na 5. až 8. místě se se shodným počtem prodejů 16 umístily firmy BEH, Truckstore, Tafalla a Smart security. Devátá se 14 prodeji byla firma Steam a na posledním místě skončila s jedenácti prodeji Gamestation.

     Všechny žáky, kteří se projektu zúčastnili, ať jako představitelé fiktivních firem či jako hodnotitelé, chci pochválit za jejich aktivitu, kreativitu a odpovědnost. Dík patří také mým kolegům za jejich vstřícnost a ochotu pomoci.

 

                                                                                                                     Mgr. Vojtěch Macek