Ars Poetika – Puškinův památník

Dne

29. dubna 2017 se v aule Pedagogické fakulty MU Brno konal již 52. ročník ruskojazyčné soutěže Puškinův památník.  V tento den se do Brna sjeli zástupci základních a středních škol, aby v různých kategoriích předvedli svá vystoupení. Soutěžilo se v kategorii zpěvu, recitace a dramatizace.

Naše škola měla zastoupení v dramatizaci. Pět žáků devátého ročníku si připravilo dramatizaci „Povídka o hezké dívce“, jejíž nelehký text se zvládli naučit a zahrát natolik dobře, že byli porotou oceněni třetím místem. Viktorie Čadová, Sandra Komosná, Jana Procházková, Martin Kober a Martin Šálek reprezentovali valtickou školu nejen svým výkonem, ale také svým zodpovědným přístupem.

Chci jim poděkovat za to, jak iniciativně a s nadšením se učili texty, pilovali výslovnost a přicházeli s vlastními podněty na jevištní zpracování.

                                                                                                                                               Yveta Rylichová