Krajské kolo v košíkové

Dne

Splněno, chlapce chválím!

V polovině srpna naši chlapci suverénně zvítězili v okresním kole košíkové a získali možnost reprezentovat náš okres v krajském kole, které se odehrálo 23. března v Brně ve sportovní hale Veterinární a farmaceutické fakulty MU.

Turnaje se zúčastnilo 7 vítězných družstev jednotlivých okresů Jihomoravského kraje - Brno město, Brno venkov, Vyškov, Blansko, Hodonín, Znojmo a Břeclav.

Losováním byla družstva rozdělena do dvou skupin, ve kterých se odehrály zápasy „ každý s každým“. Vítězové pak hráli o 1. místo, druzí hráli o 3. místo. My jsme byli vylosováni do skupiny čtyř týmů. Naši soupeři byli – Hodonín, Blansko a Vyškov. Druhá skupina byla tříčlenná.

Předem nám bylo jasné, že soupeři budou hodně zdatní, že většinou mají družstva složená z hráčů, kteří hrají pravidelné soutěže, jsou dostatečně rozehraní a mají spoustu zkušeností. Vycházeli jsme i ze zkušeností v loňském roce, kdy jsme také reprezentovali náš okres v této soutěži a naplno jsme okusili kvalitu našich protivníků – ve všech zápasech jsme loni prohráli, většinou o desítky bodů. Byla to pro nás ovšem také velká zkušenost. Pozitivní bylo i to, že jsme mohli v tomto roce ještě využít většinu hráčů z minulého roku.

Naše družstvo tvořili chlapci tří ročníků – 5 sedmáků, 1 osmák a 6 deváťáků.

Pro tento turnaj jsme si stanovili cíl, že alespoň jednoho soupeře porazíme a že to s námi soupeři nebudou mít lehké. 

A to se nám také podařilo. Hned v 1. zápase jsme převálcovali Dubňany (vítěz okr. Hodonín) 33 : 9. V dalším utkání jsme se utkali s Blanskem. Soupeř byl jasným favoritem, dokázali jsme ho však hodně potrápit. Ještě v poločase jsme prohrávali o jediný koš. Nakonec jsme podlehli 35 : 27.  Posledním našim soupeřem ve skupině byl Vyškov - opět jasný favorit. Tento zápas rozhodoval o 2. místě ve skupině a možnosti hrát o celkové 3. místo v Jihomoravském kraji.

Zápas byl zcela vyrovnaný, nakonec jsme důstojně podlehli 38 : 32. Soupeř se však  do konce zápasu musel obávat o výsledek.  V nervózním závěru jsme bohužel museli posledních pět    minut hrát bez R. Papeže (jinak jeden z našich nejlepších), který neudržel nervy a byl pro nesportovní chování (rady rozhodčímu) vyloučen do konce zápasu – zase jedna zkušenost.

Ve druhé skupině jasně postoupili chlapci Brna, na dalších místech skončili Tasovice (Zn.) a Pohořelice (Brno venkov).  Jsem přesvědčen, že Tasovice a Pohořelice bychom dokázali přehrát. V boji o 3.místo zvítězili chlapci z Vyškova nad Tasovicemi 36 : 20. Finále mezi Brnem a Blanskem jsme již neviděli do konce, protože jsme spěchali na vlak. Před koncem   1. poločasu však Brno vedlo 19 : 6, takže předpokládáme, že do celostátního finále opět postoupilo Brno.

 

CELKOVÉ POŘADÍ:
1. Brno město
2. Blansko
3. Vyškov
4. Tasovice  (Zn.)
5.- 6. Valtice (Bř.) a Pohořelice (Brno venkov)
7. Dubňany (Hod.)

Školu reprezentovali tito chlapci:
J. Glončák, P. Pánovec, M. Ježek, M. Dvořák, R. Papež
K. Michna, D. Martínek, M. Pavlis, A. Dovrtěl a R. Pír
(silně – základní pětka)
Pro nemoc se turnaje nezúčastnili – F.Pálka a D.Pohanka

Všem chlapcům děkuji za výborný výkon, kterým jsme soupeřům ukázali, že i na malé škole mohou vyrůstat kvalitní hráči a že je s námi třeba počítat. 

                                                                                     Mgr. Michal Hyčka, uč.Tv