Veslařská regata Račice

Dne

V dnech 10. až 11. května jsme se zúčastnili závěrečné regaty školní ligy Česko vesluje v Labe Aréně v Račicích. Soutěžili jsme v jízdě na veslařském trenažéru v týmech po osmi, a to ve třech kategoriích: dívčí osma, smíšená osma a chlapecká osma. 

Z naší školy vyjelo na závod 16 žáků a z toho 2 náhradníci pod dozorem Mgr. Markéty Nedělové. Z 15 škol jsme skončili na krásném 4. místě. Nutno podotknout, že jsme měli jen 3 družstva na rozdíl od ostatních, které měli i 6 družstev. Byli jsme jedinou školou z Moravy. Ve všech kategoriích, kterých jsme se zúčastnili, jsme obsadili 1. příčku. Poslední závod chlapci museli dojet za vydatného deště.

V Labe Aréně jsme zůstali dva dny. První den byl určený především závodům a druhý den ostatním akcím, např. biatlonu na koloběžkách se střelbou z laserové pistole. I zde jsme měli jedno družstvo děvčat, které se zúčastnilo a obsadilo

2. místo. Chceme poděkovat Labe Aréně a Ústeckému kraji za poskytnutí ubytování a stravy. Závěrem bychom chtěli říct, že jsme si to velmi užili i kvůli neskutečně velké sportovní atmosféře, která zde panovala.

                                                                                                          Dominik Jícha a Renata Klimovičová

 

Děkuji touto cestou všem žákům, kteří vzorně reprezentovali nejen sportovními výkony, ale i příkladným chováním  naši školu i město Valtice v Labe Aréně v Račicích. Nakonec do závodů o medaile nastoupili i náhradníci a jsem pyšná na naše žáky, že každý závod jeli s nasazením a chutí podat co nejlepší výkon.

Na závěrečnou regatu jsme se pečlivě připravovali.

Díky ochotě Veslařského klubu Břeclav půjčit nám trenažéry, jsme mohli absolvovat několik tréninků a sladit formu. Školní liga Česko vesluje má čtyři školní kola, my jsme se zúčastnili tří kol, ve kterých jsme ostatním zapojeným školám svými velmi dobrými výsledky ukázali, že na závěrečné regatě budou mít těžkého soupeře. Jsem ráda, že jsem našim žákům za finanční podpory města Valtice umožnila účast ve finálovém kole. Pokud bude projekt pokračovat i v dalším roce, určitě se zapojíme, protože mi žáci naznačili, že mají o tento druh sportu zájem a z Račic přijeli nadšení.

                                                                                                          Mgr. Markéta Nedělová