Okrskové kolo ve vybíjené

Dne

Ve čtvrtek 19. 4. se konalo Okrskové kolo ve vybíjené v Mikulově na ZŠ Valtická. Hrálo se pod širým nebem na dvou venkovních hřištích a počasí (24°C) bylo opravdu nádherné. Turnaje se zúčastnilo 6 družstev tvořených převážně chlapci, která byla rozdělena podle losu do dvou skupin.

Vybíjenou na kapitány nehrajeme v každém tělocviku a sehranost týmu, který byl složen bez větších tréninků, mi napovídal, že zápasy určitě nebudou jednoduché, a proto jsem stanovil cíl, pokusit se vyhrát alespoň jeden zápas. První utkání jsme odehráli s chlapci ze ZŠ Drnholec, těžký soupeř, leč naši čtvrťáci a páťáci se nedali jen tak snadno a nakonec jsme prohráli 14 : 9 na počet vybitých. Nutno dodat, že utkání bylo z obou stran dosti nervózní, ale z našeho pohledu asi nejkvalitnější. V druhém zápase jsme ve skupině narazili na ZŠ Mikulov Hraničářů, zde jsem věřil, že by to mohlo klapnout, avšak závěr utkání nám příliš nevyšel. Nakonec byl jasnou záležitostí pro mikulovskou školu. Přestože jsme byli z turnaje vyřazeni, domluvili jsme si zápas o 5. příčku se ZŠ z Hlohovce. Toto utkání nemělo valnou úroveň, ale nakonec jsme „utrpěli vítězství“. Co do jednotlivců bych vyzvedl našeho hlavního „ostřelovače“ Šimona Havla, výborně hrála ale například i Anička Doskočilová, kluci Vyhodovi a další. Za minimálně 1 vítězný zápas v turnaji měli žáci slíbenou zmrzlinu, a tak jsem musel po příjezdu těm, kteří chtěli, tento slib (nebo spíše sázku) vyplnit... ale milerád :-)

Tým tvořili následující žáci: Anna Doskočilová, Tomáš Košulič, Aleš Kapusta, Jakub Vyhoda, Martin Vyhoda, Matěj Cigánek, Libor Weiser, Joshua Aslett, Tomáš Klepáček, Šimon Havel, David Březina, Matěj Javůrek

 

                                                                                           Mgr. Roman Paulík