Začátek školního roku

Dne

Tak nám opět začal školní rok

Prázdniny uběhly jako voda a „šup“ zpátky do školních lavic za svými kamarády. Škoda, že nám na první den počasí nepřálo, tudíž zahájení nového školního roku neproběhlo na dvoře, ale v tělocvičně, která praskala takříkajíc ve švech. Ale jak se říká, že dobří lidé se vlezou všude, tak zde se to naplnilo doslova. Tak přeplněnou tělocvičnu jsme ještě neměli.

Nejvíce natěšení byli naši prvňáčci, pro které to byl slavnostní den. Všechny přítomné přivítala paní ředitelka Mgr. Markéta Nedělová a také starosta města Valtice Ing. Pavel Trojan. Posléze se všichni žáci se svými třídními učiteli rozešli do svých kmenových tříd. V prvních třídách se uskutečnilo slavnostní pasování prvňáčků.

Všechny dny ve škole určitě nebudou tak slavnostní a někteří z nových žáčků možná zažijí i první drobné neúspěchy, přesto se všichni budeme držet hesla „S chutí do toho a půl je hotovo“ a těšit se na další prázdniny.

                                                                                                       Mgr. Jarmila Mauksová