Běh Emila Zátopka

Dne

(25. září 2018)

Po závodě 1. stupně ZŠ Valtice, který se konal v pátek 21. září na nové běžecké dráze ve Valticích na Mikulovské ulici, se uskutečnil týž závod pro 2. stupeň valtické školy na tradičním okruhu v zámeckém parku.

Pro nezasvěcené připomenu, že 42 běžců běží trasu 1 km, celkem tedy 42 km. Závěrečný úsek měřící 195 metrů běží učitel. V našem případě jde o nejlépe běhajícího učitele v okrese Mgr. Romana Paulíka. Ten svůj úsek absolvoval za 28 sekund.

Výsledný čas běhu Emila Zátopka tentokrát činil 2 hodiny 58 minut a 26 sekund. Před rokem to bylo 2 hodiny 55 minut 16 sekund. Rozdíl je 3 minuty 10 sekund. Pomalejší čas oproti loňsku máme přesto, že 2 běžci byli rychlejší než vítěz roku 2017 Radim Papež s časem 3:13. Matouš Pavlis měl v cíli čas 3:11 a Patrik Smoček 3:12. Třetím nejrychlejším chlapcem byl Marek Dvořák.

Pochvalu si zaslouží i naše dívky, kterých podle regulí celostátní soutěže musí být mezi čtyřiceti dvěma běžci minimálně patnáct. Žádná sice nebyla tak rychlá jako před rokem Renáta Klimovičová s časem 3:43 minut. Ovšem pod 4 minuty se dostaly hned 4 startující: Kateřina Mravcová, Natálie Šrotová, Jana Sokolová a Jasmin Kraus.

Mezi 42 běžci měla nejvyšší zastoupení v počtu 9 závodníků třída 9. A, s osmi závodníky pak třída 8. B.

                                                                         Mgr. Miroslav Štěpaňuk