Přednáška rodilého mluvčího v hodině angličtiny

Dne

„Ptejte se mě, na co chcete, já odpovím, na co chci,“ v tomto duchu nedávno navštívil hodinu angličtiny osmáků a deváťáků pan Colin R. Aslett.

 A žáci se skutečně hodně ptali, mimo jiné na situaci ohledně Brexitu, na to, zda Colinovi chybí ruch rodného velkoměsta Londýna, jeho názor na anglickou a českou politiku, vyspělost naší demokracie, oblíbené české pití, jídlo, kulturní rozdíly mezi Anglií a Českou republikou a mnoho dalšího. Žáci tak mohli procvičit porozumění rodilému mluvčímu – protože jak řekl sám Colin: „Když navštívíte Anglii, neuslyšíte královninu angličtinu jako v rádiu, ale mě.“ Colin na sebe také prozradil, že miluje kriket, punk a že nemusel nikdy pracovat, protože celý život dělal, co jej bavilo – hrál si s počítači. Colinův nadhled a optimismus jste mohli nepřetržitě cítit v jeho odpovědích: „Víc se smějte, jste mladí, inteligentní a máte celou budoucnost před sebou. A dělejte, co vás skutečně baví, protože pak nebudete nikdy pracovat a naučíte se vše mnohem rychleji.“ Colin přislíbil v budoucnosti další přednášky a aktivity, takže budou mít žáci více příležitostí zlepšit svou angličtinu.

                                                                                                   Ing. Miroslav Mráz