Seznamování s rychlou zdravotní pomocí je důležité

Dne

V úterý 16. října 2018 měli žáci 8. a 9. ročníků možnost seznámit se s prací záchranářů. Již poněkolikáté k nám zavítal náš bývalý žák Pavel Bistrý, student Střední zdravotnické školy Brno na ulici Jaselská.

 A nebyl sám. Doprovázelo ho několik spolužáků, s nimiž předvedl jednotlivým třídám dvouhodinové pásmo, v němž vysvětlil, proč je vlastně nutné ovládat základy rychlé zdravotnické pomoci, a předvedl rychlé ošetření nejčastějších zranění, s nimiž se děti mohou běžně setkat.

Ale samotná teorie by určitě nestačila. Žáci měli i možnost si jednotlivé zákroky vyzkoušet, přičemž si možná uvědomili, že k záchraně drahocenného lidského života mnohdy stačí opravdu málo. Třeba zavolat na správné telefonní číslo a správně nahlásit, co se stalo a kde se to stalo.

Jelikož v dnešní době kolem našich dětí číhají různé nástrahy, tak je důležité, aby věděly, jak se v takovém případě zachovat. Nejhorší, co by mohly udělat, by bylo otočit se a utéct. A to snad nikdo z osmáků a deváťáků, kteří prošli kurzem, v reálné situaci neudělá. Za to patří Pavlu Bistrému a jeho týmu velký dík.

                                                                                                                    Mgr. Martin Hanák