Středeční „vykopávka“ aneb v pátek sadíme Strom svobody

Dne

Středeční „vykopávka“ aneb v pátek sadíme Strom svobody

I přes ranní občasné remcání: „Pane učiteli, dnes bude pršet, ven v pracovních činnostech nepůjdeme, že jo?“ jsem byl neoblomný a na veškeré výtky reagoval jedinou možnou větou: „Ale půjdeme, nebojte, odpoledne pršet nebude, model Aladin nelže.“ 

A nelhal. Vydali jsme se proto dnes ve 14.00 h směrem ke školnímu sadu, odkud jsme si vypůjčili potřebné pracovní nářadí (lopaty a rýče) a vydali se k hale, kde bylo naším cílem vykopat s žáky 8. A jámu na páteční výsadbu Stromu svobody, lípy srdčité. Poté co jsme se shodli, kde „díru“ uděláme, nastal čas pro slečnu lopatu a pana rýče. Jenomže země v severozápadním cípu sportovního hřiště zdaleka nebyla nasátá vodou, jak jsme si mysleli, a chvilkové bezmezné mlácení rýčem do země nám naznačilo, že náš dnešní úkol nebude jednoduchý. Ovšem po 25 minutách jsme úspěšně vykopali jámu o průměru cca 40 cm a hloubce 30 cm. Zejména kluci si mákli, ale chválím celou třídu. V pátek 26.10 můžeme směle provést v rámci projektového dne 100 let Československa samotnou výsadbu lípy s žáky 9. ročníku.

                                                                                                                           Mgr. Roman Paulík