Školní kolo ve šplhu - 1. a 2. stupeň

Dne

Školní kolo ve šplhu - 1. stupeň

V pátek 9. listopadu proběhlo na naší škole školní kolo ve šplhu pro 1. stupeň. Závodů se zúčastnilo více než 50 žáků a dosažené výkony, které byly pro většinu šplhounů osobními rekordy, jsou také potěšující.

 Úžasné bylo také povzbuzování ihned po startu, kdy chvílemi nebylo v tělocvičně slyšet vlastního slova. V kategorii 1. - 3. třídy dívek byl souboj velice vyrovnaný, nakonec se na 1. místě umístila Eliška Zapletalová výborným časem 5,2 s „o chloupek“ před sestrami Lisoňovými (Aničkou a Sofčou), které skončily shodným časem 5,3 s na děleném 2. místě. Zde nerozhodl ani pomocný druhý čas, který měla děvčata také naprosto shodný 5,8 s. Třetí místo obsadila Anetka Rigasová výkonem 11,4 s. V kategorii chlapců 1. - 3. třídy vyhrál Tomáš Husařík za 6,2 s, druhé místo pro sebe vybojoval Rosťa Bína před Štěpánem Klepáčkem, oba 6,8 s (zde musel rozhodnout druhý čas).

Čtvrťáci a páťáci měli na pořadu svá klání 2. vyučovací hodinu. U kluků zaujal souboj Tadeáše Lískovského (4,4 s) s Alešem Kapustou (4,5 s). Třetí za touto dvojicí byl Erik Sekanina za 6,1 s. Děvčata v této kategorii si také výrazně posunula osobní maxima. Míša Šebestová se poprvé dostala pod 6 vteřin (5,7 s) a zvítězila, druhá skončila Ráchel Zapletalová (6,6 s) a třetí, pro mne překvapení dne, Šarlota Mrázová časem 6,7 s.

                                                                                                                   Mgr. Roman Paulík

 

Školní kolo ve šplhu - 2. stupeň

Dne 12. listopadu jsme navázali na páteční klání o nejlepší šplhouny naší školy. Účast i úroveň byla o něco málo slabší než na 1. stupni, nicméně některé výkony, zejména vítězů jednotlivých kategorií, jistě stojí za pozornost. Nejkvalitnější souboje předvedly dívky kategorie 6. - 7. třídy, když hned pětice z nich se dostala pod 6 vteřin. Nejlepší nakonec byla Sofie Rajnohová (4,5 s) před Evou Drobiličovou (4,8 s) a Adélkou Dolečkovou (5,0 s). U chlapců stejné kategorie zvítězil suverénně Tomáš Smoček (4,5 s) před Liborem Weiserem (7,8 s) a Ondrou Nejezchlebou (8,1 s).

U starších děvčat potvrdila roli jasné favoritky Simona Blažková, která časem 4,1 s má možnost zajisté uspět i na okresním kole. Druhé místo obsadila Nela Horáčková (9,0 s) a pro bronz si došplhala Michaela Hřebačková (9,4 s). O titul přeborníka školy a pro letošní rok nejrychlejšího šplhouna si to rozdali Patrik Smoček a Matouš Pavlis, nakonec zvítězil druhý jmenovaný časem 2,8 s, Patrik v doplňkovém pokusu měl 3,0 s, třetí místo obsadil Adam Gajdušek (3,3 s), který měl lepší druhý pokus než Michal Hofr.

Všem, kteří se zúčastnili, děkuji, gratuluji k pěkným výkonům a pevně věřím, že se naši nejlepší šplhouni na okresním kole neztratí.

                                                                                                                       Mgr. Roman Paulík