Školní přebor ve šplhu

Dne

V minulých letech bylo tradicí, že okresní přebor žactva ve šplhu se pravidelně konal v měsíci únoru.

Proto ZŠ Valtice organizovala přebor školy vždy v lednu. V tomto školním roce, stejně jako v roce 2017, se závody ve šplhu konají v listopadu. Není to právě moudré, jelikož v září a říjnu se přednostně věnujeme atletice a do tělocvičen se stěhujeme až v listopadu. Vzhledem k tomu, že máme zájem o účast na okresních přeborech, uspořádali jsme školní přebor pro I. stupeň 9. a pro II. stupeň 12. listopadu.

Závodů I. stupně se zúčastnilo více než 50 žáků a dosažené výkony, které byly pro většinu šplhounů osobními rekordy, jsou potěšující. Úžasné bylo také povzbuzování ihned po startu, kdy chvílemi nebylo v tělocvičně slyšet vlastního slova :) V kategorii 1.  3. třídy dívek byl souboj velice vyrovnaný, nakonec se na 1. místě umístila Eliška Zapletalová výborným časem 5,2 s o „chloupek“ před sestrami Lisoňovými, které skončily shodným časem 5,3 s na děleném 2. místě. Zde nerozhodl ani pomocný druhý čas, který měla děvčata také naprosto shodný 5,8 s. V kategorii chlapců 1. - 3. třídy vyhrál Tomáš Husařík za 6,2 s, druhé místo pro sebe vybojoval Rosťa Bína před Štěpánem Klepáčkem, oba 6,8 s (zde musel rozhodnout druhý čas).

Čtvrťáci a páťáci měli na pořadu svá klání 2. vyučovací hodinu. U kluků zaujal souboj Tadeáše Lískovského s Alešem Kapustou 4,4 s vs 4,5 s. Třetí za touto dvojicí byl Erik Sekanina za 6,1 s. Děvčata v této kategorii si také výrazně posunula osobní maxima. Míša Šebestová se poprvé dostala pod 6 vteřín (5,7 s) a zvítězila, druhá skončila Ráchel Zapletalová (6,6 s) a třetí, pro mne překvapení dne, Šarlota Mrázová časem 6,7 s.

Na páteční klání o nejlepší šphouny naší školy navázaly pondělní souboje na II. stupni. Účast i úroveň byla o něco málo slabší než u těch nejmenších, nicméně některé výkony, zejména vítězů jednotlivých kategorií, jistě stojí za pozornost. Nejkvalitnější souboje předvedly dívky kategorie 6. - 7. třídy, když hned pětice se jich dostala pod 6 vteřin. Nejlepší nakonec byla Sofie Rajnohová (4,5 s) před Evou Drobiličovou (4,8 s) a Adélkou Dolečkovou (5,0 s). U chlapců stejné kategorie zvítězil suverénně Tomáš Smoček (4,5 s) před Liborem Weiserem (7,8 s) a Ondrou Nejezchlebou (8,1 s). U starších děvčat potvrdila roli jasné favoritky Simona Blažková, která časem 4,1 s má možnost zajisté uspět i na okresním kole. Druhé místo obsadila Nela Horáčková (9,0 s) a pro třetí místo si došplhala Michaela Hřebačková (9,4 s). O titul přeborníka školy a pro letošní rok nejrychlejšího šplhouna si to rozdali Patrik Smoček a Matouš Pavlis, nakonec zvítězil druhý jmenovaný časem 2,8 s, Patrik v doplňkovém pokusu měl 3,0 s, třetí místo obsadil Adam Gajdušek (3,3s), který měl lepší druhý pokus než Michal Hofr.

Všem, kteří se zúčastnili, děkuji, gratuluji k pěkným výkonům a pevně věřím, že se naši nejlepší šplhouni na okresním kole neztratí.

 

                                                                                               Mgr.Roman Paulík a Mgr.Miroslav Štěpaňuk – učitelé TV