Běh do schodů s rekordy

Dne

Dne 12. prosince proběhl 2. ročník závodu Vánočního výběhu schodů (s podtitulem: aneb z jídelny až do kuchyňky). Žáci 4. až 6. ročníku vybíhali po jednom na povel startéra do vysílačky a snažili se překonat 85 schodů vedoucích přes 4 patra naší školy. Jak u děvčat, tak i u chlapců byl překonán loňský rekord této kategorie. 

Nejlepší tři dívky: 1. Sabina Moore (24,3 s), 2. Michaela Šebestová (24,6 s) 3. Jasmin Kraus (24,8 s). U kluků zvítězil suverénně Matěj Režňák (22,2 s), 2. místo obsadil Jan Smoček (23,1 s) a pro 3. místo si doběhl Tomáš Klepáček (24,5 s).

Poděkování za průběh závodu patří žákům 8. B a zejména žákovi A. G., který obstaral vysílačky, bez kterých by to prostě nešlo.

Stejná soutěž proběhla o týden později. Tentokráte však poměřili síly žáci ze 7. až 9. třídy. Chlapci i děvčata vybíhali schody hned dvakrát a časy se jim sčítaly. Díky souběžnému odpolednímu vyučování a také malému zájmu některých jedinců nebyla účast hojná. Přesto opět padaly rekordy. U dívek je novou držitelkou maxima školy Nela Horáčková za čas 22,8 s, v součtu s druhým časem 46,1 s. Druhá skončila Simona Blažková 49,4 s a třetí Natka Šrotová 49,8 s. V téže kategorii chlapců padla magická hranice 20 sekund!Jednoznačným králem se stal Matouš Pavlis, který 14,5 m převýšení přes 4 patra školy pokořil za neuvěřitelných 19,3 s v součtu s druhým časem (také pod 20 s) 39,1 s. Pomyslné stříbro patří Patriku Smočkovi (44,1 s) a bronz Michalu Hofrovi za 44,7 s. Všichni tři kluci jsou z jedné třídy! 

Časy byly tentokráte měřeny na písknutí z 1. podlaží, tudíž jsem se musel také proběhnout a to hned 21 krát přes 66 schodů, a proto na reakci jednoho z žáků: „Pančeli, vy jste nějak zpocenej,“ jsem již po 15. běhu nereagoval. :))

Všem, co se zúčastnili, děkuji za předvedené výkony a těším se na 3. ročník zase za rok.

                                                                                                                                       Mgr. Roman Paulík – učitel TV