Leden ve školní družině

Dne

Ani v lednu nespí školní družina zimním spánkem

Leden jsme si ve školní družině zpestřili návštěvou knihovny. Rychlé šípy slaví letos 80. výročí, a tak pro děti ze všech oddělení ŠD paní knihovnice připravila prezentaci o Rychlých šípech, kvízy, hádanky, luštění, omalovánky, prohlídku svázaných časopisů Rychlé šípy i výrobu Červeňáčkovy čepice. 

Děti také zkoušely vyndávat ježka z klece. Seznámili jsme se s Jaroslavem Foglarem, s příběhem vzniku přátelství a názvu Rychlých šípů, charakteristikou členů, o jejich soupeřích, o ježku v kleci, o Vontech, shlédli jsme i krátkou ukázkou o Janu Tleskačovi. Dětem se návštěva knihovny i beseda moc líbila a už se těší na další setkání na jaře. Touto cestou moc děkujeme paní knihovnici Kristýně Sedláčkové.

    

23. ledna 2019 k nám do školní družiny zavítal kouzelník s partnerkou – Duo Valdini. Některé děti vzrušením ani nedutaly, protože to pro ně bylo první setkání s kouzelníkem, jiné samým nadšením vstávaly ze židliček a třepaly svými ručkami, aby je mistr přizval ku pomoci. 15 dobrovolníků a dobrovolnic měnilo barvy květin, pomáhalo na svět holubici, králíkovi nebo množilo peníze. Shlédli jsme triky s kartami, Rubikovou kostkou, zauzlovanými provazy či mizející a náhle se objevující předměty. Představení bylo velmi povedené.

                                                                                                                                Za ŠD Radmila Trojanová