41. ročník Břeclavské laťky

Dne

V nečekaně pozdním termínu 5. dubna se konal tradiční závod ve skoku vysokém Břeclavská laťka. Závod se již přenesl co do historie do páté dekády a patří tudíž k nejstarším atletickým závodům na okrese. Naši školu zde reprezentovalo 7 žáků.

V kategorii mladších žaček zůstala trochu za očekáváním Jasmin Kraus, která skočila na ni průměrných 115 cm a obsadila 21. příčku. U chlapců stejné kategorie se předvedl Lukáš Drobilič (žák 4. ročníku), který byl ve startovním poli suverénně nejmladší a skončil na 9. místě za osobní rekord 130 cm! 18. příčku obsadil Tomáš Klepáček výkonem 120 cm. U starších dívek nás reprezentovala Katka Mravcová, ta si vyrovnaným nejlepším výkonem 125 cm v nabitém poli vyskákala 23. místo.

U starších chlapců musím vyzdvihnout výkon Matouše Pavlise, který se vynikajícím skokem 165 cm umístil na 5. příčce. Dorostenka Nikola Darmovzalová také předvedla „osobák“ 130 cm a 11. místo. 7. místo vybojoval v dorostencích Kristián Michna výkonem 150 cm (na bronz stačilo 160 cm).

Roman Paulík – učitel TV