Školní kolo Čokoládové tretry

Dne

V pondělí 8. dubna proběhlo první jarní venkovní sportování. Na našem oválku u haly – Mikulovská ul. jsme uspořádali školní kolo Čokoládové tretry.

V letošním roce se tohoto projektu účastní téměř 500 škol z celé ČR. Ze školních kol se postupuje do tzv. čtvrtfinále (několik krajských kol) a odtud poté do semifinále a následně finále v Ostravě v rámci největšího českého atletického mítinku Zlatá tretra. Těchto závodů se účastnil pravidelně také světový rekordman na 100 m a 200 m, známý šoumen Usain Bolt.

K vidění byly krásné výkony, úchvatné souboje až na cílovou čáru a zejména radost a nadšení malých běžců a běžkyň. Závodů se mj. zúčastnilo také více než 20 dětí z mateřské školky. V tabulce níže jsou nejúspěšnější v jednotlivých kategoriích, kteří postoupili do krajského kola v Brně. To se uskuteční 21. května. Držíme palce ;)

V neposlední řadě bych rád poděkoval p. u. Hyčkové, p. vychovatelce Trojanové, p. Zapletalové a p. Čechmánkové za pomoc při organizaci závodů.

                                                                                                  Roman Paulík – učitel TV