Dobrý výkon na postup nestačil

Dne

V okrskovém  kole  McDonald ´s Cupu jsme i ve 22. ročníku sestavili dvě družstva. Větší ambice na postup do okresního kola měl kolektiv v kategorii „B“, což jsou žáci 4. a 5. ročníku. Předpoklad byl oprávněný, jelikož v téměř totožném složení vyhrál nejen okrsek, ale i okresní kolo v minulém ročníku 2018 a reprezentoval nás v krajském kole v Brně, nutno dodat, že v mladší kategorii „A“.

Tentokrát opět předváděl kvalitní hru, ovšem na postup to nestačilo, poněvadž v základní skupině rozhodovalo  o postupu do finále skóre. My  ho měli 2 : 2, Břeclav Valtická 5 : 2, přičemž jsme jako jediní toto družstvo porazili. V náš neprospěch rozhodla porážka 0 : 1 s Drnholcem, kdy jsme měli, zvláště ve druhém poločase, výraznou převahu a vytvářeli si též brankové příležitosti, leč urostlý brankář hostí nám vše pochytal. Tudíž lze konstatovat paradox, že jsme jediní zvítězili nad celkovým vítězem, avšak prohráli s posledním v konečném umístění. Drtivá výhra nad Mikulovem  7 : 0 již stačila pouze na nepostupové 3. místo. I tak lze uvést jistá pozitiva. Byli jsme nejmladší. Jediným hráčem z 5. ročníku byl Aleš Kapusta, Drnholec jich měl 7, Břeclav 5.  Sabinka Moore byla nejlepší hráčkou turnaje a na zodpovědném postu stopera zastavovala s příkladnou bojovností útoky mnoha chlapců i dívek. Maxim Létal pak byl nejlepším střelcem ve starší kategorii.

Kromě Aleše Kapusty nás reprezentovali především výborní fotbalisté ze 4. B  Matyáš Křižan, Maxim Létal, Sabina Moore, Matěj Režňák a brankář Lukáš Drobilič, ze zdravotních důvodů nemohl hrát David Štvrtecký. Ze 4. A hrál Filip Prchlík, z třetích tříd pak Dominik Balga, Adam Doleček a Christo Marinkov.  Cenná byla pro nás trenérská péče pana Stojkoviče.

Od našeho mladšího týmu jsme velké výsledky nečekali, protože byl taktéž nejmladší s pěti žáky 1. ročníku: Jakub Cupák, Ondřej Balga, Artur Foukal, Filip Lisoň a Mikuláš Rigas. Dále hráli z 2. ročníku Šimon Brejcha, Eliška Fajgarová, Miroslav Gál a Šimon Lisoň, z 3. ročníku pak Denis a Erik Harmanovi, Štěpán Klepáček, Ayla Caulfield, Tomáš Husařík. Jejich vítězství nad družstvem ZŠ Březí je cenné. Zde nám trenérsky pomohl pan Foukal.

                                                                       Mgr. Miroslav Štěpaňuk, organizátor