Pestrý duben ve školní družině

Dne

Ani v měsíci dubnu školní družina nezahálela:

3. 4. u nás ve škole proběhl velmi oblíbený GASTROBLEŠÁK. Na chodbě u školní družiny bylo rušno jako v úle. Na 30 stolech, většinou po dvou prodejcích, byla spousta lákadel k jídlu i pití domácích receptur, takže jsme ochutnali dobroty z 60 rodin. Letos se hodně zapojili i prvňáčci a měli veliký úspěch.

         

4. 4. jsme si zašli do knihovny pro inspiraci jak zdobit velikonoční vajíčka voskovým reliéfem k paní Boženě Koubkové. Později dorazila i paní Petra Zugárková (technika madeira). Tu jsme sice neviděli, ale někteří nadšenci utíkali i s rodiči do knihovny ještě jednou, jen aby si mohli obojí vyzkoušet. Děti malování špendlíkem s voskovkami nadchlo, a tak jsme v následujících dnech v družině takto zdobili vajíčka „ostošest.“

    

    

Během dvou týdnů před velikonocemi proběhlo v družinách VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ. Děti si odnášely vajíčkové věnečky na dveře, papírové stojánky s metalickými kraslicemi, sadily si řeřichu a vyráběly z výfuků kuřátka, ozdoby do oken z ubrousků, plasticky zdobená vajíčka i zajíčkové kelímky s osením. Dekorace byly přichystány, všichni vesele naladěni a Velikonoce mohly přijít.

    

25. 4. jsme prožili hodinku v knihovně s moc milou a veselou ilustrátorkou knih pro děti paní Vendulou Pucharovou Kramářovou. Představila nám krásnou knihu Rok s medvědem a Druhý rok s medvědem. Povídali jsme si o tom, jak se k ilustrování knih pro děti dostala, jak vůbec ilustrace vzniká, co ji baví a těší, kde bere inspiraci, jakou technikou maluje atd. Děti si zasoutěžily (výherkyně dostala od paní Venduly originální obrázek) a malovaly lesní zvířátka, která nám teď zdobí družinu.

    

    

                                                                                                                  Za ŠD a ŠK Radmila Trojanová