Dramatická výchova má na naší základní škole tradici

Dne

Každým rokem žáci navštěvující dramatickou výchovu pod vedením ing. Kateřiny Urbánkové v měsíci květnu představují plody své několika měsíční práce. Nejinak tomu bylo i letos 15. května, kdy v rámci Divadelního maratonu žáci mohli předvést své divadelní umění v zámeckém divadle ve Valticích. Diváci shlédli celkem čtyři představení.

A co nám napsali samotní aktéři?

Děti 4. A o svém vystoupení napsaly:

„Líbilo se mi tam, že jsme to zahrály dobře, tleskali nám a nebály jsme se nahlas mluvit…zlepšil bych hlasitost hlasu. Nelíbilo se mi, že občerstvení nebylo zdarmaJ… že nás obecenstvo poslouchalo… lidi se smáli a rádi se dívali… povedlo se nám to… sice tam nebyli nějací herci, ale paní učitelka je zaskočila… užívaly jsme si to… dostaly jsme odměnu… mluvily jsme nahlas… někdo si nepamatoval role… kočka utekla dřív, než měla!... stejnak jsme se všichni snažily… všichni měly malou trému… jako řepa jsem se strašně zmátl (jakooo lidi se smáli!!)… byl jsem potichu, moc jsem to neuměl… ani na nás nebylo vidět, že jsme měly trému… myslím, že to bylo o dost lepší, než to bylo na zkouškách… babička došla moc pozdě… někteří hrají lépe, někteří hůře, ale to tak je… nelíbilo se mi, že jsme musely čekat v kopce (zákulisí pod podiem)… hlavně ty moje vlasy, když mě barvily, tak všechny holky se na mě slítly…

Herci z 5. A, 6. A a 6. B napsali:

Hráli jsme v barokním divadle ve Valticích. Naše divadlo se jmenovalo O Popelce a hráli ho: Macecha – T. Husaříková, Dorena – E. Rusková, Horena – M. Šebestová, Popelka – R. Zapletalová, Holub 1 a nápověda – S. Rajnohová, Holub 2 – J. Fajgara, Matěj a Bubeníček – T. Kopřiva, Princ – M. Mlynář, Hudba – A. Bukovec, režie – K. Urbánková.

Někteří měli trému a jeden se z toho rozbrečel a druhý měl bakteriální nemoc. Líbilo se nám v zákulisí. Hodně nás překvapilo, že bylo velmi prostorné. Divadlo jsme hráli skoro celé škole a školce. Nakonec jsme hráli pro veřejnost. V zákulisí jsme snědli hodně čokolády. Nakonec nám paní učitelka koupila pizzu a všichni jsme byli spokojení. Divadlo se nám povedlo a příští rok budeme chodit také.   

Doufejme, že zápal a nadšení malým hercům vydrží i do dalších let.

                                                                                            Ing. Kateřina Urbánková