Turnaj v košíkové na počest osvobození

Dne

Ve čtvrtek 23. května 2019 byl sehrán tradiční turnaj v košíkové chlapců na počest 74. výročí osvobození naší vlasti a našeho kraje Rudou armádou. Tento sportovní podnik pořádá ZŠ Valtice každoročně již několik desetiletí. Hrálo se ve valtické hale na Mikulovské ulici za účasti čtyř družstev našeho okresu. Byly jimi kolektivy ZŠ Drnholec, ZŠ Kobylí, Gymnázia Břeclav a domácí ZŠ Valtice. Odehrálo se šest utkání systémem každý s každým s hodnotnou úrovní. Výsledky:

Valtice – Břeclav 27 : 22, Valtice – Drnholec 30 : 14, Valtice – Kobylí 30 : 15
Gymnázium Břeclav – Kobylí 26 : 20, Břeclav – Drnholec 22 : 6
Drnholec – Kobylí 18 : 4

Konečné pořadí:
1. ZŠ Valtice, 6 bodů, skóre 87 : 51, střelci – Glončák 42, Michna 17
2. Gymnázium Břeclav, 5 bodů, 70 : 53, Střelský 30, Davčík 16, Zelinka 16
3. ZŠ Drnholec, 4 body, 38 : 56, Kolečkář 13, Štyks 12
4. ZŠ Kobylí, 3 body, 39 : 74, Bureš 17, Otáhal 14

Putovní pohár, jak vidno z tabulky, zůstal doma ve Valticích. Vítězný tým hrál ve složení Michal Hofr, Jakub Andor Jarošek, Matouš Pavlis, Patrik Smoček – všichni 8. A, Adam Dovrtěl, Jaroslav Glončák. Kristián Michna, David Pohanka – všichni 8. B, Marek Dvořák a Tomáš Kováč – oba 9. A.

Ke sportovnímu i organizačnímu zdaru turnaje přispěl jeho dlouholetý organizátor Mgr. Michal Hyčka, tradiční sponzor pan Bočinec, který hráčům přivezl pečivo až do haly, i správce pan Frkous.

                                                                        Mgr. Miroslav Štěpaňuk