Fiktivní firmy 2019

Dne

Projekt s názvem Fiktivní firmy trvá na naší škole pomalu už dvacet let. Za tu dobu se v něm vystřídala nejen spousta žáků, ale samozřejmě i vyučujících.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem dvacet žáků devátých tříd, kteří vytvořili pět fiktivních firem a v jednom případě se tři děvčata zaměřila na pomoc útulku pro psy a kočky v Bulharech.

Musím říci, že všichni se snažili předvést v co možná nejlepším světle a jejich úsilí bylo při prezentacích ohodnoceno velkým potleskem přihlížejících žáků osmých tříd, učitelů i rodičů. A které firmy soutěžily? Nabídka byla vskutku pestrá. Jedna nabízela leteckou dopravu po celém světě, druhá sladkosti v cukrárně, třetí fungovala jako fast food, další se zaměřila na prodej a půjčování jízdních kol a poslední reprezentovala hudební školu. A jak vše dopadlo?

Na prvním místě v prezentacích se umístila firma „Ohnivý kurac“, druhá skončila děvčata s firmou „Moravian Airlines“ a třetí rovněž dívky tentokráte pomáhající útulku pro pejsky a kočky v Bulharech. V hodnocení stánků se nejvíce dařilo firmám „Moravian Airlines“ a „Božská cukrárna“, obě firmy se umístily se shodným počtem bodů na prvním místě. Třetí byli hoši s fast foodem „Ohnivý kurac“.

                                                                                                      Mgr. Vojtěch Macek