Parádní představení Elišky Zapletalové

Dne

Parádní představení Elišky Zapletalové na čtvrtfinále Čokoládové tretry v Brně

Čokoládová tretra – závody pro děti do 11 let, tak zní projekt, který pod patronací světového rekordmana v oštěpu Jana Železného probíhá již od roku 1961, avšak teprve v posledních letech udělal český atletický svaz této sportovní akci velkou propagaci. Letos se do projektu zapojilo téměř 500 škol z ČR.

Ze čtvrtfinále (dalo by se říci krajského kola), které se konalo dnes (21. 5.) v Brně na stadionu Moravské Slávie a do kterého postupovali vždy první 3 v jednotlivých kategoriích z kol školních, jsem měl obavy. Na závody totiž bylo přihlášeno více než tisíc závodníků. Realita byla naštěstí jiná (cca 670 atletů), ale i tak zdlouhavá prezentace dělala z počátku pořadatelům problémy. Ale k závodům, nejprve proběhl běh na 300 m, kde nás reprezentovaly sestry Lisoňovy, ty byly i dle fyzického vzrůstu ve startovním poli téměř nejmenší a datem narození téměř nejmladší v kategorii 2008-2009. Přesto se praly s tratí statečně a porazily velký počet soupeřek. Anička doběhla nakonec na 50. příčce a Sofča o 10 pozic za ní. Kluci na stejné trati také bojovali, Matěj Režňák (26. příčka) nakonec porazil Lukáše Drobiliče (27. příčka) o 11 setin (kluci běželi spolu v běhu). Maxim Létal skončil na 76. místě. V této kategorii startovalo 108 chlapců. Očekávané drama nastalo v 11.45, kdy se do souboje s časem pustila Eliška Zapletalová, která skončila v 1. běhu druhá a čekali jsme netrpělivě na časy děvčat z ostatních běhů kategorie dívek r. 2010-2011 200m. A nakonec se usmálo štěstí, čas 34.31 s znamenal 3. příčku ze 110 závodnic!! Pro Elišku i naši školu velký úspěch a postup do semifinálového kola do Ostravy. V této kategorii se znovu zlepšila Terka Netopilová, tato malinká závoďačka byla na 31. příčce. Kluci ve stejné kategorii dopadli také hezky. Štěpán Klepáček 39. místo ze 109 a prvňák Michal Ježek vybojoval 75. místo. Všichni naši nejmenší běžci a běžkyně na 100 m (r. 2012-2013) se umístili v polovině startovního pole. Sophi Karner 39., Bibianka Létalová 40., Julinka Lisoňová 34. ze 76 závodnic. Filip Lisoň doběhl 33. a Adam Greš byl 42. z 83 závodníků. Bonusem dne byl vložený závod v hodu raketkou v nejstarší kategorii, kde se na 2. příčce z více než osmdesáti závodníků umístil Matěj Režňák. V průběhu dne měly děti také možnost se vyfotit se světovou rekordmankou Jarmilou Kratochvílovou a ráda dětem rozdávala autogramy a fotila se také Míša Hrubá (juniorská mistryně světa ve skoku vysokém). Děkuji za předvedené nasazení a výkony všem malým atletům a také děkuji p. Veronice Zapletalové za pomoc a focení této hezké sportovní akce.

                                                                             R. Paulík – učitel TV