Eliška Zapletalová a Matěj Režňák závodili v semifinále Čokoládové tretry

Dne

Ostrava‑Vítkovice. Semifinále Čokoládové tretry proběhlo 19. června na velkém stadionu v Ostravě‑Vítkovicích. 

Této soutěže se po celé naší i Slovenské republice letos zúčastnilo několik desítek tisíc dětí! Ty nejprve soutěžily v kolech školních a následně čtvrtfinálových (krajských). Semifinále proběhlo den před Zlatou tretrou a měli jsme zde 2 zástupce. Eliška Zapletalová si zlepšila osobní rekord z Brna o bezmála sekundu na 33.62 s (200 m) a v nabité mezinárodní konkurenci nejlepších dívek r. 2010-2011 z Česka, Slovenska a Polska obsadila 16. příčku ze 42 startujících. Nutno dodat, že nejlepších 8 ze svých kategorií postupovalo do finále v předprogramu Zlaté tretry. Letos byla zařazena do programu Čokoládové tretry i doplňková disciplína hod raketkou. Do semifinále postoupil Matěj Režňák, kterému se dařilo o něco méně než ve čtvrtfinále v Brně. V semifinále skončil Matěj nakonec na 13. příčce za 30.49 m

Gratuluji našim malým sportovcům a doufám, že o nich ještě hodně uslyšíme.

                                                                                                                           R. Paulík – učitel TV